Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.04.2019 13:49
Assassin's Creed Ragnarok
2339V

Assassin's Creed Ragnarok następną odsłoną? Gra może zaprowadzić nas do czasów wikingów

W 2019 roku nie zagramy w nową odsłonę serii Assassin's Creed, ale możemy mieć pewność, że produkcja powstaje od wielu lat. Według ostatnich plotek, Ubisoft mógł postawić na czasy wikingów i zaprezentuje Assassin's Creed Ragnarok.

Umiejscowienie nowych odsłon serii Assassin's Creed to zawsze spora ciekawostka. Gracze są zainteresowani, gdzie zostaną umiejscowione nowe odsłony, więc chętnie szukają poszlak rozrzuconych przez samych deweloperów.

Wczesny prototyp Assassin's Creed III pokazuje, jak fantastycznie wyglądać mogła gra

Najnowszy teaser mógł trafić do Tom Clancy's The Division 2. To właśnie w ostatniej grze Ubisoft Massive gracze znaleźli tajemniczy plakat, na którym mężczyzna ubrany w charakterystyczny strój wikinga trzyma w ręce rajskie jabłko – przedmiot jest od dawna połączony z serią o asasynach. Grafika została podpisana słowem „Valhalla”, które w mitologii nordyckiej jest miejscem spoczywania poległych w chwale wojowników.

Sytuację postanowił dokładnie zbadać JorRaptor, który dotarł nawet do ciekawych informacji – w ubiegłym roku jeden z artystów koncepcyjnych pracujących dla Ubisoftu opublikował grafiki zatytułowane „Assassin's Creed Ragnarok”. Teraz deweloper pracuje dla The Chinese Room, ale po nagłośnieniu sprawy wydał krótki komunikat, w którym zaznaczył, że to był osobisty projekt, ale... Zdjęcia zniknęły z jego profilu na ArtStation.

Nie możemy przy tym zapomnieć, że według wielu przecieków w przyszłym roku otrzymamy wielkie zakończenie antycznej historii z Assassin's Creed: Origins i Assassin's Creed: Odyssey. Możemy oczywiście podejrzewać, że już rozpoczęły się prace nad kolejną częścią, więc może Assassin's Creed Ragnarok będzie następnym projektem francuskiej korporacji? Trudno nie odnieść wrażenia, że czasy wikingów mogłyby zostać dobrze odebrane przez fanów gry.

Assassin's Creed Ragnarok

Źródło: https://www.pcgamesn.com/assassins-creed-vikings

Tagi: assassin's creed ragnarok