Paweł Musiolik Paweł Musiolik 04.04.2019 14:43
destiny 3 art
2437V

Destiny 3 startową grą na PS5 i nowym Xboksie?

Destiny 3 jako tytuł startowy PS5 i nowego Xboksa? Najnowsza porcja plotek z Reddita wskazuje na taką możliwość. Informator jest praktycznie pewny takiego ruchu.

Bungie od momentu rozstania z Activision skupia się nad rozwojem Destiny 2, które powoli szykuje się do zamknięcia drugiego roku gry. Nastąpi to po wydaniu dodatku Penumbra, którego premierę zaplanowano na pierwszą połowę tego roku.

Pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Jednak od przynajmniej kilku tygodni krążą różne plotki na temat Destiny 3, które miałoby być nowym otwarciem w serii. Robione pod hardkorowych graczy, bez ingerencji wydawcy i ponoć wreszcie w sposób, który nie przypomina działania na wariackich papierach.

W wątku na Reddicie pojawił się zbiorczy wpis na temat Destiny 3. Pochodzi on od osoby, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy zdradzała nachodzącą zawartość dodatków i aktualizacji. Według niej Destiny 3 ma być tytułem startowym PS5 i nowego Xboksa, debiutując jesienią 2020 roku.

Destiny 3 - informacje o grze

Sama gra, ma skupić się na kosmicznych demonach o nazwie Veil. Mają oni służyć bezpośrednio Ciemności, przez co siłą dorównują, albo i przewyższają Strażników. Ich celem jest przejęcie Wędrowca i posłużenie się nim, by wskrzesić boga Ciemności. Wylądujemy w Starym Chicago, na Europie i wrócimy na Venus.

Dostaniemy umiejętności związane z ciemnością, co pasuje do informacji z lore, które pojawiło się po ostatnich aktualizacjach sezonu Włóczęgi. Bungie ma też nieco zmienić podejście do designu gry, oferując przebudowane lokacje PvPvE w stylu Planetside 2.

Czy te plotki się potwierdzą, dowiemy się prawdopodobnie najwcześniej za kilka miesięcy. Warto jednak śledzić okruchy, które rzuca nam Bungie w każdej aktualizacji, gdyż łatwo będzie nam sprawdzić, czy planowana historia pokrywa się z przeciekami.

Card

Źródło: Reddit

Tagi: Bungie destiny 3 PlayStation 5 xbox scarlett