Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.04.2019 10:55
Techland twórca Dying Light 2
1760V

Techland na fali. 16 mln graczy w Dying Light i duży zysk w 2018 roku

Jedna z największych polskich firm tworzących i wydających gry ma powody do zadowolenia. Techland wygenerował duże zyski w 2018 r.

Techland osiągnął w 2018 roku przychody na poziomie 182 milionów złotych. Najważniejszy jest jednak zysk netto, a tu również jest bardzo dobrze. Polska firma zarobiła na czysto aż 101,4 mln zł.

Firma ujawniła również w swoim wstępnym raporcie finansowym, że wydała na produkcję gier w 2018 roku ok. 50 mln zł (obecnie najwięcej funduszy pochłania oczywiście tworzenie Dying Light 2).

Techland spodziewa się, że Dying Light 2 będzie kolejnym wielkim hitem w ich portfolio. W pierwszą odsłonę marki zagrało już wg prezesa firmy 16 mln osób.

Dzięki mocnej pozycji na rynku i niesłabnącemu zainteresowaniu graczy generujemy solidne przepływy finansowe. Pozwala nam to inwestować w nasze projekty. W ubiegłym roku odnotowaliśmy także zdarzenie jednorazowe związane z transakcją na aktywach finansowych Spółki,  co powiększyło zysk brutto o około 60 mln zł. Nakłady na produkcję nowych gier Techlandu w 2018 r. sięgnęły ok. 50 mln zł. Równolegle rozwijamy dwa projekty klasy AAA, nad którym pracują zespoły w naszych biurach w Warszawie i we Wrocławiu. Łącznie to już ponad 400 osób - powiedział Karol Bach, CFO Techlandu.

Źródło: Informacja Prasowa

Tagi: Pieniądze polska Techland zyski