Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.04.2019 13:38
Xbox One Japan
654V

Microsoft nie rezygnuje z Azji. Spencer ponownie odwiedza twórców z Japonii i Korei

Xbox One nie zaliczył oczekiwanych wyników w Azji, jednak Microsoft nie daje za wygraną. Firma chce mieć pewność, że na następnej generacji pojawią się gry, które zostaną dobrze odebrane przez między innymi Japończyków oraz Koreańczyków.

Microsoft systematycznie poszukuje nowych pracowników, którzy będą działać na terenie Azji. Firma chce pozyskiwać nowych partnerów – deweloperzy mają pracować nad nowymi tytułami na Xboksa One oraz nową generację. Teraz Spencer potwierdził kolejną podróż do Japonii oraz Korei.

PlayStation 5 i Xbox Scarlett mają zaoferować ponad 10,7 teraflopów mocy

Szef marki Xbox ponownie odwiedzi koreańskie oraz japońskie studia deweloperskie oraz wydawców – Spencer może przekonywać kolejne firmy, by tworzyły gry dla nowego Xboksa. Phil podkreślił, że podczas spotkań będzie rozmawiał o E3 oraz uzyskiwał informacje dotyczące planów na przyszłość.

Już na ubiegłorocznej imprezie w Los Angeles ważnym wydarzeniem były ogłoszenia z Japonii i najwidoczniej Spencer nie zmienia przyzwyczajeń. W Sieci nie brakuje nawet opinii, według których Microsoft może pozyskać pierwsze studia z Azji, które będą pracować wyłącznie dla Amerykanów.

Jak wiadomo w Xbox Game Studios znajdują się aktualnie amerykańskie, kanadyjskie, brytyjskie oraz szwedzkie studia, ale Microsoft nie zakończył rozwijania własnych struktur i w 2019 roku mają pojawić się nowe firmy „w rodzinie” Spencera.

Na konkretne wieści musimy zaczekać właśnie do E3.

Mateusz, dzięki za link!

Źródło: Twitter

Tagi: japonia korea Microsoft Phil Spencer