Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.03.2019 14:06
PlayStation 5 moc
6619V

PlayStation 5 i Xbox Scarlett mają zaoferować ponad 10,7 teraflopów mocy. Tylko nieliczni znają specyfikacje

Od czasu do czasu pojawiają się przecieki dotyczące konsol następnej generacji, ale podobno tylko nieliczni deweloperzy na świecie poznali już szczegóły urządzeń. Microsoft oraz Sony dbają o przepływ informacji.

W sprawie next-genów wypowiedział się Jason Schreier, dziennikarz Kotaku, który już wielokrotnie potwierdził, że posiada fantastyczne dojścia do deweloperów z całego świata. Zdaniem dziennikarza nowe PlayStation i kolejny Xbox trafią na rynek w 2020 roku.

Pierwsze konkrety na temat PlayStation 5

Schreier podkreśla, że już w marcu 2018 roku wspomniał o debiucie konsol w 2020 roku, jednak nadal tylko nieliczni twórcy otrzymali konkretne informacje dotyczące sprzętów. Microsoft oraz Sony obawiają się przecieków, więc specyfikacja urządzeń została przekazana tylko niektórym deweloperom.

Nawet w DICE, które na pewno już rozwija pierwsze projekty na PlayStation 5 i Xbox Scarlett, tylko mały zespół inżynierów otrzymał konkretny dotyczące podzespołów. Pozostali twórcy zostaną poinformowani dopiero w momencie, gdy będzie to niezbędne. Schreier podkreśla, że w tej sytuacji nie możemy liczyć na szczegółowe przecieki, ponieważ specjaliści nie złamią podpisanych NDA – to pewnie wiązałoby się z milionowym odszkodowaniem.

Redaktor Kotaku ma jedynie pewność, że PlayStation 5 i Xbox Scarlett mają zapewnić więcej niż 10,7 teraflopów mocy – konkretna liczba nie pojawia się tutaj bez przyczyny, ponieważ właśnie taką potęgą chwaliło się Google podczas prezentacji Google Stadia. Warto przypomnieć, że aktualnie PlayStation 4 Pro oferuje 4,2 teraflopa, a Xbox One X 6 teraflopów.

Pierwsze informacje dotyczące nowej konsoli Microsoftu powinny nadejść już na tegorocznym E3 – Phil Spencer kilkukrotnie zapowiadał wielkie show.

Źródło: https://gamingbolt.com/sony-and-microsoft-aiming-to-surpass-stadias-10-7-tflops-hardware-rumor

Tagi: PlayStation PlayStation 5 xbox anaconda xbox scarlett