Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 27.03.2019 17:32
wyniki sprzedażowe PS4 i Nintendo Switch
1173V

PS4 z ważnym wynikiem sprzedaży w Japonii, ale Switch już dogania sprzęt Sony

Media Create opublikowało jak co tydzień wyniki sprzedaży z rynku japońskiego. Dzięki aktualnym danym wiemy już, że PlayStation 4 osiągnęło w Kraju Kwitnącej Wiśni ważny wynik.

Wg danych Media Create w zeszłym tygodniu sprzedały się 34 tysiące sztuk PS4. Oznacza to, że całkowita sprzedaż PS4 na rynku japońskim przekroczyła już poziom 8 milionów egzemplarzy. To liczba konsol sprzedanych bezpośrednio klientom, a nie tylko rozesłanych do sklepów.

W tej chwili PS4 nadal jest najlepiej sprzedającym się current-genem na rynku japońskim. Wygląda jednak na to, że nie potrwa to długo, bo Switch zbliża się szybko do wyniku konsoli Sony. Switch może się aktualnie w Japonii pochwalić sprzedażą 7,749 mln sztuk. Jeśli zostanie utrzymane obecne tempo sprzedaży Switch prześcignie PS4 już za 2-3 miesiące.

Oczywiście na światowej arenie PS4 nie ma sobie równych w kategorii konsol obecnej generacji. Sony zgłaszało, że do końca 2018 rozesłało do sklepów już 94 mln egzemplarzy PS4. Nintendo chwali się natomiast wysłaniem 32 mln sztuk Switch na całym świecie do 31 grudnia 2018 r.

Tagi: japonia. playstation 4 PS4 Sony Switch