Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.03.2019 08:06
Wiedźmin x Cyberpunk
2512V

CD Projekt podsumowuje rok. Studio nadal zarabia dzięki Wiedźminowi 3 Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon to prawdziwa żyła złota dla CD Projektu. Gra ma już swoje lata, ale nadal cieszy się dobrym zainteresowaniem, dzięki któremu twórcy mogą w spokoju rozwijać nowe produkcje.

CD Projekt potwierdził wstępne wyniki, jednak już o godzinie 10:00 odbędzie się konferencja, podczas której otrzymamy szczegółowe dane dotyczące rezultatów wygenerowanych przez spółkę.

Wiedźmin powróci w 2021 roku? CD Projekt RED nadal szykuje dużego RPG-a

Przychody Grupy Kapitałowej CD PROJEKT w 2018 r. osiągnęły poziom 363 mln zł, a zysk netto wyniósł 109 mln zł – firma podkreśla, że gracze wciąż są zainteresowani Wiedźminem 3: Dziki Gon. Jednocześnie na GOG-u największe przychody generuje GWINT.

To nie koniec dobrych informacja, ponieważ w trakcie minionego roku zarówno suma bilansowa Grupy, jak i poziom kapitałów własnych, po raz pierwszy w historii przekroczyły symboliczny 1 mld zł.

Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu do spraw finansowych CD PROJEKT S.A., podkreśla, że firma wydała na kreowanie nowych tytułów oraz niezbędnych technologii blisko 100 mln zł:

„Rok ubiegły był dla nas okresem wytężonych inwestycji. Wydatki Grupy na produkcję gier i nowych technologii, wyniosły blisko 100 mln zł. To znaczy, że skumulowane saldo nakładów na projekty, nad którymi pracowaliśmy w minionym roku przekroczyło łącznie ćwierć miliarda zł. W procesie dewelopmentu zawsze przyświecają nam nadrzędne cele – dostarczenia graczom bezkonkurencyjnej jakości i wciągającej historii, dzięki czemu nasze gry sprzedają się latami i pozytywnie dokładają się do wyniku Grupy.”

Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT S.A., zaznacza, że w 2018 roku znacząco zwiększono moce twórcze na produkcję nowych tytułów:

"W minionym roku znacznie zwiększyliśmy moce twórcze zarówno w ramach studia w Warszawie, jak i w Krakowie. Dołączył do nas też bardzo uzdolniony zespół z Wrocławia oraz twórcy ze Spokko, którzy w ramach nowo powołanej spółki pracują nad nieogłoszonym jeszcze projektem mobilnym. Pod względem rozbudowy potencjału twórczego był to najbardziej intensywny rok w naszej historii."

CD Projekt dba także o premierę Cyberpunk 2077 – w tym wypadku podpisano szereg umów na dystrybucję fizyczną obejmujących już kilkadziesiąt krajów. Dla Polaków nadal kluczowymi rynkami są Ameryka Północna oraz zachodnia Europa i kolejne umowy są wciąż finalizowane – firma chce mieć pewność, że gra trafi do jak najszerszego grona odbiorców.

Streaming z konferencji wynikowej rozpocznie się o godzinie 10:00:

Źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/media/aktualnosci/cd-projekt-podsumowuje-2018-rok/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED wyniki

Nie przegap