Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.03.2019 13:11
Tim Schafer GDC
2376V

Tim Schafer: „pi***lić białych suprematów”. Twórca reaguje na tragedię z Nowej Zelandii

Twórca Psychonauts, Day of the Tentacle, The Secret of Monkey Island, Brütal Legend, Grim Fandango, czy też Full Throttle postanowił zabrać głos w sprawie tragicznych wydarzeń z Nowej Zelandii. Tim Schafer choć podkreśla, że nie chce być kontrowersyjny, to styl wypowiedzi nie trafia do wszystkich fanów dewelopera.

Świat żyje tragicznymi wydarzeniami z Nowej Zelandii, więc temat ataku terrorystycznego powrócił nawet na Games Festival Awards. W sprawie wypowiedziała się Meg Jayanth, twórczyni 80 Days – która zaznaczyła, że ta sytuacja jest w pewien sposób połączona z GamerGate (w obu wypadkach mówimy o wielkiej nienawiści) i tylko stanowcze odrzucenie ludzi reprezentujących takie zachowanie może cokolwiek zdziałać.

Strzelanina w Nowej Zelandii. Terrorysta nawoływał „subskrybujcie PewDiePie”

„Zmutowana odmiana tej trucizny, która sprawiła, że gry wideo stały się poligonem doświadczalnym wybuchła w Christchurch, w Nowej Zelandii. Podsyciło to potwora, który udał się do meczetu i jeśli całkowicie nie odrzucimy tych ludzi – nazistów, faszystów i białych suprematów – to tak jakbyśmy ich zaprosili. Jeśli to zrobimy, to nie będzie tutaj miejsca dla nikogo innego.”

Słowa usłyszał Tim Schafer, który również postanowił wypowiedzieć się na temat problemów naszej branży:

„Mam nadzieję, że nie jest to kontrowersyjne, ale pie***ić białych suprematów. Sądzę, że jest to smutne, że rasiści i handlarze nienawiścią czują się bezpiecznie w każdej przestrzeni, która jest połączona z grami wideo. Myślę,że wszyscy mamy okazję w naszej pracy, w naszym codziennym życiu, a także w naszych dużych i małych platformach, by dać jasno do zrozumienia, że nie tolerujemy tego gówna.”

Trudno nie odnieść wrażenia, że w naszej branży przejawia się nienawiść, która przeradza się już nie tylko w słowa, ale również czyny. Twórcy – nie tylko związani z grami wideo – muszą reagować i Jayanth oraz Schafer właśnie do tego nawołują.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/tim-schafer-fuck-white-supremacists

Tagi: Game Developers Conference gdc tim schafer