SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.03.2019 09:55
PewDiePie Nowa Zelandia
9298V

Strzelanina w Nowej Zelandii. Terrorysta nawoływał „subskrybujcie PewDiePie”

Otrzymujemy właśnie przerażające informacje dotyczące ataku na dwa meczety w Christchurch. „To jeden z najczarniejszych dni Nowej Zelandii” - takimi słowami przerażający atak przemocy nazwała premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern. Niespodziewanie w wydarzenia został wmieszany PewDiePie.

Cały świat jest wstrząśnięty wydarzeniami z Nowej Zelandii. W przeciągu niespełna półtorej godziny doszło do dwóch ataków, w których zginęło 40 osób, a ponad 20 zostało ciężko rannych. Policja zatrzymała trzech podejrzanych mężczyzn oraz kobietę.

Pierwszy atak rozpoczął się około godziny 14:45 czasu lokalnego (2:45 w Polsce) i akt terroru został zarejestrowany przez jednego z napastników i transmitowany na żywo na Facebooku. Mężczyzna na 17-minutowym materiale podczas drogi do meczetu powiedział „zacznijmy tę imprezę”, a chwilę przed strzelaniem wspomniał: „pamiętajcie chłopaki, subskrybujcie PewDiePie”.

Felix Kjellberg musiał szybko zareagować i wydał oświadczenie, jednak nawet w tej sytuacji PewDiePie jest obwiniany przez część społeczeństwa. Niektórzy bronią 29-letniego YouTubera, ale nie brakuje również opinii, według których to on jest winny strzelaninie.

Aktualnie na Twitterze wśród najpopularniejszych hasztagów znajdziecie: #NewZealand, #Christchurch oraz właśnie #PewDiePie. Nie wszyscy potrafią zrozumieć, że Kjellberg nie był w żaden sposób zaangażowany w te ataki.

Na pewno warto wyjaśnić, że Felix Kjellberg jest najpopularniejszym YouTuberem, który od pewnego czasu walczy o pierwsze miejsce z T-Series – jest to kanał zajmujący się publikacją muzyki i filmów z Indii. To właśnie z tego powodu sam zainteresowany oraz jego fani często wspominają znaczące słowa: „subscribe to PewDiePie”.

Tagi: atak terrorystyczny felix Kjellberg pewdiepie