Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 23.03.2019 16:50
Sekiro: Shadows Die Twice, Steam, sales
1228V

Sekiro: Shadows Die Twice. Trzeci najlepszy start wśród japońskich gier na Steam

O Sekiro: Shadows Die Twice było głośno na długo przed premierą, słychać było jednak głosy, które mówiły, że gra nie będzie sprzedażowym hitem. Teraz wiemy, jak dalekie były one od prawdy.

Sekiro: Shadows Die Twice, czyli najnowsza premiera studia From Software, zachwyciła graczy i recenzentów. Produkcja została zasypana niezwykle pozytywnymi ocenami, a specjaliści nie mają wątpliwości, że powalczy ona o miano Gry Roku. 

Sekiro ocenione. Zaskoczenia nie ma - potężny hit

Tytuł, który pozwala nam przenieść się do Japonii w okresie Sengoku, przebił wynik sprzedażowy osiągnięty w ciągu pierwszych 24 godzin przez Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Projekt od From Software wskoczył dzięki temu na najniższe miejsce podium, wśród najlepszych startów japońskich gier na platformie Steam. 

Wynikiem na poziomie 100 254 kopii przeskoczyła nie tylko MGS V (91 195 kopii), ale także tegoroczną odsłonę Devil May Cry (88 894 kopii). Przekroczenie magicznej, sześciocyfrowej granicy jest niewątpliwym sukcesem From Software. 

O czym warto wspomnieć, przed Sekiro: Shadows Die Twice, plasuje się inna gra tego studia, Dark Souls III. Pierwsze miejsce należy natomiast do niedoścignionego Monster Hunter World, które w dniu premiery sprzedało się w zawrotnej liczbie ponad 240 tysięcy kopii.

Tagi: Activision From Software Sekiro: Shadows Die Twice