Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.03.2019 07:56
Disney planuje zwolnienia w 21st Century Fox
2139V

Zwolnienia tysięcy pracowników Fox po wykupieniu przez Disneya

Ciężkie czasy nadeszły dla wielu pracowników 21st Century Fox. Disney ma zwolnić tysiące osób po wykupieniu korporacji.

Wg specjalistów to jedno z największych przejęć w historii branży multimedialnej rozrywki. Disney przejęło wszystkie działy 21st Century Fox, płacąc za nie ponad 71 miliardów dolarów. Dzięki temu Disney przejęło pełne prawa do marek takich jak Simpsonowie, Family Guy, Deadpool i wielu innych.

Okazuje się, że z utratą pracy w ramach restrukturyzacji muszą pogodzić się tysiące pracowników Fox, o czym donoszą informatorzy serwisów TIME i CNBC. Prezes Disneya Robert Iger już rozesłał informację do pracowników, że zarząd chce "jak najszybciej wyklarować, jak przejęcie odbije się na roli pracowników w firmie". Obecnie szacuje się, że Walt Disney Company pracuje ok. 200 tysięcy osób.

Cały deal został już sfinalizowany. Głównym celem przejęcia Fox przez Disneya (i w zeszłym roku Time Warner za 81 miliardów dolarów) jest zapewnienie sobie masy treści wideo do nowej, szykowanej platformy streamingowej Disney+, która będzie konkurować przede wszystkim z Netflix. Premiera Disney+ planowana jest na 2019 r.

Tagi: Disney Family Guy FOX przejęcie The Simpsons zwolnienia