Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2019 19:21
Logo Google Stadia
2890V

Google Stadia nie dla Polaków? Platforma może ominąć nasz kraj

Nie liczcie na sprawdzanie streamingowej platformy Google w Polsce. Firma przedstawia informacje dotyczące usługi dla klientów z wielu krajów, jednak na liście nie znajdziecie naszego pięknego kraju.

Sony wciąż omija Polskę z PlayStation Now i najwidoczniej Google również nie dostrzega jeszcze potencjału naszego kraju. Firma już na początku pominęła Polaków i przedstawia informacje w wielu innych językach.

Szczegóły Google Stadia

Na zakończenie prezentacji Google Stadia otrzymaliśmy wstępne informacje dotyczące premiery – usługa w 2019 roku będzie dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz wybranych krajach Europy.

Wierzyliście w polską premierę? Wiele na to wskazuje, że niestety na początku nie otrzymamy możliwości sprawdzenia usługi. Wchodząc na stronę stadia.com pojawia się wymowne:

Google Stadia Polska

W przypadku Europy firma wymienia: Austrię, Belgię, Danię, Finlandię, Francję, Niemcy, Irlandię, Włochy, Holandię, Norwegię, Portugalię, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię oraz Wielką Brytanię...

Nie jest to oczywiście potwierdzona wiadomość, jednak jeśli firma w dniu premiery nie zamierza przedstawiać informacji w języku polskim, to możemy łatwo wyciągnąć wnioski. W sumie nie będzie to pierwszy raz, gdy Polacy będą czekać na usługi Google – w końcu dopiero niedawno świętowaliśmy premierę Asystenta Google... Gdy sztuczna inteligencja debiutowała w maju 2016 roku.

Źródło: Stadia.com

Tagi: google Google Stadia