Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2019 17:51
Google na GDC
1828V

Konferencja Google na GDC. Oglądajcie z nami ważną prezentację

Od wielu tygodni czekamy na to wystąpienie. Google zaprasza graczy na wielką konferencję, podczas której otrzymamy szczegółowe informacje na temat planów korporacji dotyczących gier. Konsola, ekskluzywne produkcje, a może tylko Project Stream? Oglądajcie z nami to oczekiwane wystąpienie.

Już w ubiegłym roku pojawiły się konkretne przecieki, według których Google szykuje się na wejście na rynek gier. Korporacja miała zatrudniać kolejnych specjalistów i nawiązywać wielkie współprace, by mieć pewność, że usługi i urządzenia firmy zostaną dobrze przyjęte przez klientów.

Google z ciekawym wzmocnieniem. Jade Raymond nową wiceprezes

O godzinie 18:00 odbędzie się konferencja Google na Game Developers Conference, podczas której otrzymamy konkretne informacje dotyczące planów firmy. W ostatnich dniach pojawiały się najróżniejsze przecieki, jednak trudno tak naprawdę powiedzieć, czego możemy się spodziewać po Google.

Informatorzy w swoim czasie zapowiadali dwa urządzenia: pełnoprawną, mocną konsolę, która będzie rywalizować ze sprzętem Sony oraz Microsoftu i drugi, słabszy sprzęt odpowiedzialny wyłącznie za streaming. Wśród niektórych głosów pojawia się opinia, według których Google szykuje tak naprawdę wyłącznie kontroler, a gry będą przesyłane przez chmurę do przeglądarki.

Tak właśnie działa Google Project Stream – o usłudze powinniśmy usłyszeć podczas wydarzenia, ponieważ w ubiegłym roku odbyły się testy projektu, które zostały pozytywnie odebrane przez zainteresowanych. W tym wypadku testerzy mogli grać w Assassin's Creed Odyssey w przeglądarce Chrome – tak właśnie wygląda koncepcja propozycji.

Będziecie oglądać konferencję? Zapraszamy w nasze skromne progi.

Tagi: