SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.03.2019 11:33
Jade Raymond
1309V

Google z ciekawym wzmocnieniem. Jade Raymond nową wiceprezes

Google ma jeszcze w tym miesiącu zaprezentować nową konsolę i najwidoczniej firma chce mieć pewność, że urządzenie będzie promowane w odpowiedni sposób. Jade Raymond dołączyła do giganta i najwidoczniej to ona będzie twarzą działu gier.

Jade Raymond miała okazję pracować nad dwoma pierwszymi częściami Assassin's Creed, rozwijała Watch Dogs, a nawet była producentką Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist. Kanadyjka po latach spędzonych w Ubisofcie, zdecydowała się dołączyć do Electronic Arts, gdzie dostała swoje studio (EA Motive) i jej zadaniem było pomoc Visceral Games w rozwoju gry w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Ze względu na problemy tytułu, Jade opuściła EA.

Google zaprasza na pokaz maszyny do gier

Od wielu miesięcy Raymond nie chwaliła się nową pracą, ale nadszedł odpowiedni moment, więc Jade pochwaliła się nową posadą – kobieta została wiceprezesem w Google. Aktualnie bez szczegółów, jednak możemy mieć pewność, że jej zatrudnienie jest związane z wejściem korporacji w gry.

Na Game Developers Conference zostanie ujawniona konsola Google, która zapewne skorzysta z mocy chmury. To prawdopodobnie właśnie Jade pokaże światu urządzenie i przedstawi pierwsze szczegóły dotyczące maszyny.

19 marca zobaczymy „przyszłość gamingu” według Google... Pewną ciekawostką na pewno jest fakt, że Google prezentowało Project Stream (platforma streamingowa, która pozwoli włączać gry AAA w przeglądarce) właśnie za pomocą Assassin's Creed: Odyssey, czyli produkcji Ubisoftu. Francuzi są podobno mocno powiązani z propozycją Google.

Źródło: Twitter

Tagi: Game Developers Conference gdc google Jade Raymond