Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 18.03.2019 11:13
The Division 2 z wyraźnie słabszym wynikiem w UK od części pierwszej. Anthem już poza top 10
1402V

The Division 2 z wyraźnie słabszym wynikiem w UK od części pierwszej. Anthem już poza top 10

Pora jak co tydzień na ranking sprzedaży gier z Wielkiej Brytanii. Tym razem gwiazdą zestawienia jest oczywiście debiutujące The Division 2.

Jak łatwo się domyślić The Division 2 wskoczyło od razu na pierwsze miejsce rankingu sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. Ubisoft nie ma jednak powodów do specjalnej radości, bo gra notuje wyraźnie gorszy rezultat od swojego poprzednika. Wg GfK Chart-Track w przypadku The Division 2 sprzedała się tylko równowartość ok. 20% nakładu pierwszego Division w tygodniu premierowym.

Pamiętajmy, że uwzględniane jest tutaj jednak tylko wydanie fizyczne gry, a nie sprzedaż w cyfrowej dystrybucji. 60% sprzedaży The Division 2 przypadło na PS4.

Ze sporym spadkiem mamy do czynienia w przypadku Devil May Cry 5, które zjechało aż na 6 pozycję (sprzedaż spadła o 76% w porównaniu ze stanem sprzed 2 tygodni). Anthem w ogóle wypadło z listy top 10 i znalazło się na miejscu 11. Wzrosło natomiast zainteresowanie Red Dead Redemption 2 (pewnie za sprawą przecen), które wskoczyło na miejsce drugie rankingu. 


Ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii (ostatni tydzień):

1    The Division 2
2    Red Dead Redemption 2
3    Grand Theft Auto V
4    FIFA 19
5    The LEGO Movie 2: Videogame
6    Devil May Cry 5
7    Mario Kart 8 Deluxe
8    Far Cry: New Dawn
9    Super Smash Bros Ultimate
10  New Super Mario Bros U Deluxe

Tagi:

Nie przegap