SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.03.2019 16:12
Hideaki Itsuno twórca Devil May Cry
717V

Hideaki Itsuno zamierzał opuścić Capcom po DmC: Devil May Cry

Hideaki Itsuno był bardzo bliski odejścia z Capcom 6 lat temu. Mówi się, że postawił jeden warunek, którego spełnienie zatrzymało go aż do dziś. 

Hideaki Itsuno to japoński twórca gier, który prawie całą swoją zawodową karierę związany jest z firmą Capcom. Odpowiadał on za takie tytuły jak Street Fighter Alpha, Dragon Dogma, czy przede wszystkim serię Devil May Cry od drugiej części włącznie. 

Devil May Cry 5. Deweloperzy opowiadają o procesie produkcji

Kilka dni temu, na kanale YouTube "Toy Bounty Hunters", pojawił się dwugodzinny materiał, będący wywiadem z Reubenem Langdonem, który od DMC 3 podkłada głos Dantemu. Ujawnia on niezwykle ciekawą rzecz o tym, jak bliski opuszczenia szeregów firmy był Hideaki Itsuno:

Był gotów opuścić Capcom. Nie był szczęśliwy i wydaje mi się, że złożył nawet rezygnację. Szefostwo chciało go zatrzymać, jest przecież niezwykle wartościowym człowiekiem. Zapytali więc, co mogą zrobić, aby pozostał na swoim stanowisku. 

Jak kontynuuje Reuben, Itsuno zażądał stworzenia nowej gry cyklu Devil May Cry. Złożył swoją listę życzeń i właśnie nowa odsłona serii była na jej szczycie. Twórca stwierdził, że zostanie, jeśli Capcom pozwoli mu zrobić taką kontynuację, jaką będzie chciał.

Z perspektywy czasu, aktor głosowy tak ocenia sytuację: 

Czapki z głów przed Itsuno i czapki z głów przed firmą Capcom - za to, że spełnili jego żądania i pozwolili robić grę po swojemu. Wszystko to się zdecydowanie opłaciło. 

Obszerny wywiad możecie przesłuchać poniżej i szczerze do tego zachęcam. Jeśli jesteście fanami całej serii gier Devil May Cry, to nie możecie tego przegapić. Reuben Langdon podzielił się wieloma niepublikowanymi wcześniej ciekawostkami. 

Źródło: https://www.spieltimes.com/news/hideaki-itsuno-was-ready-to-leave-capcom-after-dmc-devil-may-cry/

Tagi: Capcom Devil May Cry 5