Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 15.03.2019 17:00
Vanillaware prezentuje zajawkę swojej nowej gry
650V

Vanillaware prezentuje zajawkę swojej nowej gry

W wydanym wczoraj prologu 13 Sentinels: Aegis Rim studio Vanillaware, twórcy Odin Sphere i Dragon's Crown, zamieściło krótki zwiastun swojego nowego projektu.

13 Sentinels: Aegis Rim powstaje od kilku ładnych lat (i potrwa to jeszcze kilka miesięcy), ale Vanillaware ma już w planach następne przedsięwzięcie. W płatnym trzygodzinnym demie (prologu) 13 Sentinels, które do sprzedaży w Japonii trafiło wczoraj, znalazł się krótki filmik zatytułowany "????". Początkowo spekulowano, czego może dotyczyć, ale wątpliwości rozwiał Mafia Kajita, popularny scenarzysta, który często pojawia się w audycjach Atlusa. Potwierdził on, że materiał video to zajawka nowej gry, o której dowiemy się więcej po premierze 13 Sentinels (ta ma odbyć się jesienią).

Jak widać, Vanillaware ma zamiar powrócić do klimatów bardziej tradycyjnego fantasy, które znać możemy z Odin Sphere czy Dragon's Crown. O grze oczywiście na razie nie wiadomo nic więcej, ale jak zauważa serwis Gematsu, może ona powstawać przynajmniej od 2017 roku. Vanillaware poszukiwało wówczas pracowników do prac nad nowym, niezapowiedzianym projektem.

Źródło: https://gematsu.com/2019/03/13-sentinels-aegis-rim-prologue-teases-unannounced-vanillaware-project

Tagi: 13 Sentinels: Aegis Rim Atlus Vanillaware