Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.03.2019 12:51
PUBG Mobile ban
1112V

PUBG Mobile zakazany w 4 indyjskich miastach. Policja aresztowała graczy

Władze niektórych miast nie potrafią poradzić sobie z popularnością PUBG Mobile, więc decydują się na wprowadzenie ogólnego zakazu rozgrywki w tytuł z gatunku Battle Royale. Gracze muszą przestrzegać zasad, bo inaczej mogą stracić smartfony i trafić do aresztu.

PUBG Mobile cieszy się wyjątkową popularnością w niektórych krajach, więc deweloperzy nie mogą specjalnie narzekać, ale najwidoczniej gra jest utożsamiana ze złym zachowaniem obywateli czterech miast: Rajkot, Surat, Gir Somnath oraz Bhavnagar.

PUBG straciło swojego ojca. Brendan "PlayerUnknown" Greene szykuje nowe niespodzianki

To właśnie w tych miastach władze zarządziły pełny zakaz PUBG Mobile. Urzędnicy są zaniepokojeni popularnością produkcji i łączą z nią agresywne zachowania młodych ludzi. Dodatkowo tytuł Battle Royale ma wpływać na słabe wyniki studentów.

Policja ma za zadanie reagować na rozgrywkę, więc aresztowano trzech młodych mężczyzn, a ich smartfony zostały przejęte przez władze. Inspektor policji Rohit Raval dodał: "Ta gra jest bardzo uzależniająca, a oskarżeni byli tak pochłonięci rozgrywką, że nie zauważyli nawet zbliżającego się do nich naszego zespołu".

Bardzo możliwe, że zakaz jest tymczasowy – może zostać zakończony 30 marca – jednak aktualnie władze chcą zbadać dokładnie sytuację z PUBG Mobile. Tytuł jest również łączony z samobójstwem jednego z uczniów, któremu rodzice zabronili rozgrywki, a drugi młodzieniec ukradł 50 000 rupii rodzinie (około 2700 zł), by następnie wydać pieniądze na mikrotransakcje.

Warto podkreślić, że według ostatnich badań Uniwersytetu Oksfordzkiego – gry wideo nie mają bezpośredniego związku z przemocą.

Tagi: Bluehole Studios PlayerUnknown's Battlegrounds