Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 12.03.2019 13:55
13 Sentinels: Aegis Rim powinno ukazać się przed końcem roku
522V

13 Sentinels: Aegis Rim powinno ukazać się przed końcem roku

Nowy projekt studia Vanillware i Atlusa powinien w tym roku trafić do sprzedaży, wynika z artykułu zamieszczonego na popularnym japońskim serwisie Dengeki Online.

13 Sentinels: Aegis Rim to najnowsza gra japońskiego studia Vanillaware, twórców m.in. Dragon's Crown i Odin Sphere. Projekt zapowiedziano pierwotnie w 2015 roku na Tokyo Game Show, lecz od tego czasu rzadko pojawiał się on na radarach.

Jak wynika z informacji zamieszczonej na japońskim serwisie Dengeki Online, tytuł ma ukazać się przed końcem tego roku, konkretniej jesienią. Artykuł z nią został już jednak usunięty, co oznacza, iż na oficjalne potwierdzenie tych doniesień ze strony Atlusa będziemy prawdopodobnie musieli poczekać do czwartku, gdy w sprzedaży ukaże się trzygodzinny prolog gry.

Oczywiście nie wiadomo wciąż, czy w tym roku gra trafi na Zachód, lecz zaznaczyć warto, iż lokalizacja 13 Sentinels została potwierdzona.

Przypomnijmy: gra ukaże się tylko na PlayStation 4 (początkowo planowanie również wersję na PS Vita). W odróżnieniu od poprzednich produkcji Vanillware tym razem nie będziemy mieli do czynienia eRPeGiem, lecz raczej ("raczej", bo wciąż nie wiadomo zbyt wiele nt. rozgrywki) czymś przypominającym przygodówkę. Historia rozgrywa się w latach 80. ubiegłego wieku i opowiada o grupie młodych ludzi pilotujących wspólnie wielkiego mecha. 

Źródło: https://personacentral.com/13-sentinels-aegis-rim-full-version-slated-to-release-in-fall-2019-via-deleted-article/

Tagi: 13 Sentinels: Aegis Rim Vanillaware