Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 10.03.2019 16:17
Kontroler, google, projekt
6096V

Google ujawniło projekt swojego kontrolera

Google zdaje się coraz śmielej patrzeć w stronę własnej konsoli. W sieci pojawiły się właśnie opatentowane przez nich projekty kontrolera. 

O chęci wejścia Google na rynek gier wideo jest w ostatnim czasie bardzo głośno. Coraz częściej pojawiają się informacje, jakoby gigantyczna firma miała kierować się w stronę  stworzenia swojej konsoli tudzież gamingowej usługi. Więcej informacji na ten temat dowiemy się prawdopodobnie 19 marca, podczas GDC.

Google wchodzi na rynek gier. Ujawnienie usługi już w marcu

Pod koniec zeszłego roku Google złożyło prośbę patentową do Amerykańskiego Urzędy Patentów i Znaków Towarowych na dwa koncepcyjne projekty kontrolera

Podkreślili oni przy tym, że nie podjęli prób szczegółowego przedstawienia struktury pada, a tylko pogląd pozwalający na fundamentalne zrozumienie jego użytkowania. Nie jest to więc oficjalny wygląd produktu końcowego, a jedynie jego wstępna forma. 

Kontroler jest bardzo podobny do tych, które funkcjonują dziś na rynku, a sama prośba patentowa nie wskazuje, żeby miał on być w jakimś stopniu rewolucyjny. Zainteresowani podkreślają jego podobieństwo do Steam Controllera. 

Oba zdjęcia z wniosku od Google możecie zobaczyć poniżej. Co więcej Yanko Design stworzył autorską wizualizację projektu, a jeśli jesteście nią zainteresowani, to znajduje się w tym miejscu.

Źródło: https://comicbook.com/gaming/2019/03/09/google-console-controller-leak-video-game/

Tagi:

Nie przegap