Paweł Musiolik Paweł Musiolik 19.02.2019 18:31
Google wchodzi na rynek gier. Ujawnienie usługi już w marcu
2655V

Google wchodzi na rynek gier. Ujawnienie usługi już w marcu

Project Stream, usługa streamingowa dla gier, która dostępna była przez jakiś czas w formie testów, już w marcu pokaże nam się w pełnej krasie. Razem z planami Google'a w temacie gier wideo.

Od dłuższego czasu wiemy, że Google mocno inwestuje w rynek gier, chcąc wystartować jako konkurencja dla Sony, Microsoftu i Nintendo. Przecieki sprzed paru miesięcy mówiły o ogromnych pieniądzach, jakie idą w badania, a także ofertach finansowych wysuwanych w kierunku deweloperów i wydawców.

Google ma pracować nad własną konsolą. Firma chce stworzyć konkurencję dla Sony i Microsoftu

Google jakiś czas temu przygotowało krótkie testy swojej usługi streamingowej, noszącej nazwę Project Stream. W trakcie nich, mieszkańcy USA mogli testować strumieniowe granie w Assassin's Creed: Origins w przeglądarce Chrome.

Opinie o jakości tego typu rozgrywki były bardzo pozytywne i w większości objawiały się pozytywnym zaskoczeniem. W podzięce za testy, Google później rozdało ludziom kody na pełniaka Ubisoftu.

Jednak to nie koniec planów giganta technologicznego. Wiemy, że za kulisami trwają prace nad Project Yeti, konsolą, która ma pozwolić na streamowanie dowolnej gry na kompatybilne urządzenia. Oficjalnie o całości mamy usłyszeć podczas konferencji Google w ramach GDC 2019. Zaplanowano ją na 19 marca o godzinie 19:00 naszego czasu.

Jeszcze nie wiemy, czy Google planuje transmisję z tego wydarzenia, czy będziemy zdani na obecne tam osoby.

Tagi: google project yeti