Tomasz Ambroziak Tomasz Ambroziak 09.03.2019 14:05
Yu Suzuki ujawnia nowe informacje nt. Shenmue III
875V

Yu Suzuki ujawnia nowe informacje nt. Shenmue III

Znany game designer gości w tym tygodniu w Monako, gdzie przyjechał pokazać nowe materiały z nadchodzącego Shenmue III. Nowy zwiastun jeszcze nie trafił do sieci, ale niektórzy zrelacjonowali konferencję Suzukiego, na której ujawnił on szereg nowych informacji o grze.

Oto najważniejsze informacje, o jakich wspominały osoby goszczące na odbywającym się w ten weekend imprezie Magic 2019 poświęconej japońskiej kulturze.

  • Twórcy gry przygotowali około 500 NPC-ów, którzy zamieszkują świat gry. To aż dziesięć razy więcej, niż początkowo planowano.
  • W 'trójce' pojawią się różne minigry, np. łowienie ryb. Ryo będzie mógł odwiedzać sklepy, w których nabędzie przynęty czy wędki. Twórcy przygotowali kilka łowisk, organizowane będą również zawody.
  • Suzuki powiedział, że nadal inspiruje się systemem walki z Virtua Fighter, ale z przyczyn oczywistych prace nad tym akurat aspektem rozgrywki musiał rozpocząć od nowa. W Shenmue III pojawią się oczywiście umiejętności z poprzednich części, np. widoczny na zdjęciu powyżej Tornado Kick.
  • W grze zaimplementowany specjalny tryb (AT), który pozwala prostym sposobem wykonywać techniki Ryo. Dodano go z myślą o osobach, które nie radzą sobie z bardziej skomplikowanymi kombinacjami przycisków. Tu warto dodać, że im więcej razy wykonamy jakąś umiejętność, tym lepsza się ona stanie (elementy RPG).
  • W Shenmue III odwiedzimy trzy miasta. Ceny w sklepach mają się między nimi niekiedy znacząco różnić. Warto mieć to na względzie, bowiem główny bohater będzie musiał kupować żywność, by nie opaść z sił.

Shenmue III ma ukazać się 27 sierpnia na PlayStation 4 i PC. Jak wspominaliśmy na wstępie, niedługo do sieci powinien trafić najnowszy zwiastun gry.

Źródło: https://www.dualshockers.com/shenmue-3-yu-suzuki-battle-system-fishing/

Tagi: Deep Silver Shenmue III YS Net