Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.03.2019 12:53
Aktualizacja Windows 10 powoduje problemy z wydajnością gier. Microsoft radzi: odinstalujcie to
4777V

Aktualizacja Windows 10 powoduje problemy z wydajnością gier. Microsoft radzi: odinstalujcie to

Kolejny raz okazuje się, że forsowana wszelkimi możliwymi sposobami automatyczna instalacja aktualizacji w Windows 10 jest źródłem wielu problemów.

Z najnowszą aktualizacją do Windows 10 wydaną 1 marca (opatrzoną kodem 17763.348 w pakiecie plików KB4482887) są duże problemy.

Koniec Windows 7 coraz bliżej

Gracze skarżą się, że po zainstalowaniu plików aktualizacji wiele gier przestało działać z poprzednio notowaną wydajnością. W szczególności aktualizacja Windows 10 negatywnie odbiła się na takich popularnych tytułach jak np. Destiny 2. Duże problemy z frameratem rejestrowane są jednak przede wszystkim w starszych produkcjach, takich jak jak Call of Duty: Modern Warfare 2 i Call of Duty 4: Modern Warfare.

Microsoft już potwierdził, że nieprawidłowe działanie gier ma bezpośredni związek z najnowszą aktualizacją Windows 10. Jak rozwiązać zatem problem? Można poczekać na wydanie kolejnej aktualizacji, co ma nastąpić w najbliższym czasie albo... po prostu odinstalować aktualizację KB4482887 i "pauzować" próby reinstalacji plików. Taką czynność zaleca jako "tymczasowe rozwiązanie" Microsoft.

Źródło: https://wccftech.com/windows-10-update-freezes-games-microsoft-recommends-uninstall/

Tagi: humor Microsoft pc Windows Windows 10