Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.03.2019 17:45
CD Projekt
6263V

CD Projekt informuje o próbie oszustwa

CD Projekt opublikował oficjalne oświadczenie, które może uchronić niektórych graczy przed dużą stratą finansową. Firma postanowiła przedstawić wszystkie szczegóły prokuraturze.

Na witrynie CD Projektu pojawiło się krótkie oświadczenie związane z próbą oszustwa – na rynku pojawiły się fałszywe obligacje, więc spółka musiała zawiadomić prokuraturę.

Cyberpunk 2077 prezentowany przez Sony. Japończycy opowiadają o grze CD Projekt RED 

"Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. informuje, iż nie prowadzi ani nie prowadził żadnych procesów związanych z emisją obligacji Spółki, a w szczególności nie przygotowywał ani nie zatwierdzał warunków ani prospektu dotyczących jakiejkolwiek emisji obligacji Spółki. W związku z docierającymi do Spółki sygnałami o oferowaniu przez osoby trzecie zakupu nieistniejących papierów dłużnych Spółki, wraz ze spreparowanym prospektem emisyjnym oraz fikcyjnym formularzem zapisu na rzekome obligacje, Spółka skierowała do organów ścigania zawiadomienie o możliwości przestępstwa polegającego na próbie oszustwa oraz podrabianiu dokumentów Spółki."

Zarząd CD Projektu bezzwłocznie zareagował, opublikował powyższą wiadomość oraz wszystkie szczegóły sprawy zostały przedstawione odpowiednim organom. Spółka podkreśla, że nigdy nie emitowała żadnych obligacji , a oferowane papiery dłużne są fałszywe.

Najwidoczniej ktoś chciał zarobić – jak wiadomo CD Projekt to jeden z głównych graczy warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych. W ostatnich pięciu latach firma znacząco wzrosła, a niektórzy oczekują kolejnych sukcesów – w końcu nadciąga wyczekiwany przez fanów elektronicznej rozgrywki Cyberpunk 2077.

Źródło: https://www.money.pl/gielda/oszustwo-na-wiedzmina-cd-projekt-ostrzega-przed-falszywymi-obligacjami-6356861563876993a.html

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED giełda