Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.03.2019 18:52
Tolkien film
1272V

Tolkien na zwiastunie. Biograficzny dramat o twórcy Władcy Pierścieni

Twórczość J. R. R. Tolkiena wpłynęła na wielu. Wybitny pisarz przygotował wielkie opowieści i Dome Karukoski oraz David Gleeson postanowili stworzyć film przedstawiający losy niezwykłego autora trylogii „Władca Pierścieni”.

Tolkien” trafi do kin 10 maja. Jest to biograficzny dramat wyreżyserowany przez Dome'a Karukoskiego („Stary człowiek i może”, „Serce lwa”). Scenariusz przygotował David Gleeson („Wojna jest wszędzie”, „Don't Go”, „Cowboys & Angels”).

Kapitan Marvel – recenzja filmu. Smaczna przystawka przed daniem głównym

Tolkien” otrzymał drugi zwiastun, który w świetny sposób zapowiada produkcję. Sympatycy twórczości J. R. R. Tolkien muszą szykować się na wielkie widowisko, ponieważ nawet przygotowany zwiastun pokazuje jedno – wytwórnia nie oszczędzała.

Główna rola w „Tolkienie” przypadła Nicholasowi Houltowi – mężczyznę możecie kojarzyć z takich produkcji jak „Faworyta”, „Mad Max: Na drodze gniewu”, czy też „Był sobie chłopiec”. W filmie wystąpią również Lily Collins (jako Edith Bratt), Colm Meaney (Ojciec Franciszek Morgan), Tom Glynn-Carney (Christopher Wiseman), Patrick Gibson (R.Q. Gilson), Anthony Boyle (G.B. Smith) i Craig Roberts (Sam)

Film opowie o między innymi czasach szkolnych pisarza, jego wielkiej miłości do Edith Bratt, ale oczywiście bardzo ważnym wątkiem będzie wojna, która mocno wpłynął na Brytyjczyka oraz jego twórczość.

Tagi: film Tolkien tolkien film zwiastun