Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 03.03.2019 19:45
Wykres Steam, dzienna, liczba, graczy
1990V

Dynamiczny wykres przedstawiający ranking dziennej liczby graczy w danych produkcjach na Steam

Steam jest niepodważalnym hegemonem w branży gier na PC. Liczba graczy, którzy codziennie korzystają z platformy, jest niewiarygodnie wysoka. 

Jeden z użytkowników portalu Reddit udostępnił niezwykle ciekawy, dynamiczny wykres przedstawiający to, jak zmieniał się ranking gier na platformie Steam pod kątem dziennej liczby graczy. Zestawienie obejmuje okres od 1 stycznia 2015 roku do 21 grudnia 2018 roku. 

Activision-Blizzard ostrzega inwestorów. Zwolnienia mogą przynieść konsekwencje

Na jego podstawie możemy przyjrzeć się trendom, jakie panowały danego dnia w ciągu ostatnich 3 lat. Gry wielokrotnie się zmieniają, a przetasowania są kwestią kilku tygodni. Pomimo tego dwie produkcje stale utrzymują się w czołowej trójce, a są to: Dota 2 oraz Counter-Strike: Global Offensive

Wspomniane tytuły przodowały całej stawce aż do sierpnia 2017. Wtedy nastąpił niespodziewany wybuch popularności PlayerUnknown's Battlegrounds. Od tamtego momentu, aż po dziś dzień, popularny Battle Royale króluje w kwestii dziennej liczby graczy na serwerach. 

W najlepszej 15. bardzo długo utrzymują się też takie tytuły jak: GTA V, Sid Meier's Civilization V, Warframe oraz Monster Hunter: World.

 

Źródło: https://www.reddit.com/r/gaming/comments/awpmj0/top_15_steam_games_by_player_count_jan_2015_dec/

Tagi: Daily Player Count pubg steam