Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.03.2019 21:10
Netflix przymierza się do wprowadzenia wyższych cen w Polsce
12170V

Netflix przymierza się do wprowadzenia wyższych cen w Polsce

Netflix zdecydował się w styczniu podnieść ceny subskrypcji w USA. Polski oddział firmy przekonywał, że podwyżka nie musi oznaczać zmiany cen w Polsce. AKTUALIZACJA

To byłoby chyba zbyt piękne, by było prawdziwe. Pomimo wcześniejszych zapewnień biura prasowego Netflix, firma przymierza się do podwyżki polskich cen abonamentu.

Podwyżka cen Netflix w wybranych krajach

Zaktualizowane ceny miesięczne dla nowych klientów Netflix wyglądają następująco:

  • 39 zł za pakiet Podstawowy (dotychczas: 34 zł)
  • 52 zł za pakiet Standard (dotychczas: 43 zł)
  • 65 zł za pakiet Premium (dotychczas: 52 zł)

Obecni klienci nie widzą jeszcze zaktualizowanych cen, ale zapewne zmieni się to, jak tylko zakończy się ich okres obowiązywania abonamentu.

Polski oddział Netflix twierdzi, że podwyżka cen ma póki co charakter "testowy". Wygląda jednak na to, że zmiana zostanie wdrożona w najbliższych dniach.

Aktualnie w USA za pakiet Podstawowy płaci się (już po ostatniej podwyżce cen) 9 dolarów miesięcznie, za Pakiet Standard 13 dolarów a za Premium 16 dolarów.

AKTUALIZACJA:

Netflix w komunikacie wydanym serwisowi nflix.pl twierdzi, że testuje obecnie różne wyższe poziomy cenowe (np. w aplikacji mobilnej pojawia się cena 37 zł, a nie 39 zł za pakiet podstawowy). Nie wiadomo jeszcze ostatecznie, ile będzie wynosić podwyżka cen.

Źródło: https://www.nflix.pl/netflix-podniosl-wlasnie-w-polsce-ceny-za-swoje-pakiety/

Tagi: filmy Netflix podwyżka podwyżka ceny polska seriale