Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 26.02.2019 19:09
Warsaw to gra o Powstaniu Warszawskim. Polskie studio prezentuje pierwszy zwiastun
3338V

Warsaw to gra o Powstaniu Warszawskim. Polskie studio prezentuje pierwszy zwiastun

Autorzy niezłej Regalii postanowili mocno zmienić klimat i zabrać się za wątki historyczne. Poznajcie ich najnowszy projekt na PS4, Switch i PC: Warsaw.

Polski zespół Pixelated Milk tym razem podejmie temat Powstania Warszawskiego. Szykowana gra, zatytułowana Warsaw, zabierze nas na ulice polskiej stolicy z 1944 roku. Tytuł ma oferować mieszankę gatunku taktycznego i strategicznego, oferując przy tym styl graficzny kojarzący się z Darkest Dungeon. ​​​​​(chochliki dziś grasują).

Regalia z pierwszymi ocenami

Wiadomo, że oprócz starć poszczególnych oddziałów będziemy w Warsaw kierować strategią przejmowania i obrony poszczególnych dzielnic Warszawy. Rzecz trzeba będzie dobrze przemyśleć, bo dzielnice zapewniają nam określone surowce, konieczne do rozwoju powstania.

W trakcie walk trzeba uważać na wytrzymałość jednostki, stan amunicji i jej pozycję. Każdy żołnierz może dysponować szeregiem umiejętności specjalnych. Gracz może też wyposażać swoich podopiecznych w broń z kilku głównych kategorii.

Warsaw zmierza na PC, PS4 i Switch. Premiera odbędzie się w drugiej połowie 2019 r. Demo gry zostanie po raz pierwszy udostępnione na PAX East, w dniach 28-31 marca.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/new-ww2-strategy-game-offers-a-harrowing-look-at-p/1100-6465202/

Tagi: historia powstanie regalia Warsaw

Nie przegap