Paweł Musiolik Paweł Musiolik 26.02.2019 12:01
Halo 4 mogło zostać stworzone przez Gearbox Software
467V

Halo 4 mogło zostać stworzone przez Gearbox Software

Co byłoby z serią Halo, gdyby nie powstało 343 Industries? Bonnie Ross odpowiedzialna za największą markę Microsoftu zdradza, że Halo 4 mogło powstać w biurach ekipy Gearbox.

Po Halo 3, które miało zwieńczyć trylogię Master Chiefa, Microsoft długo zastanawiał się, co dalej zrobić z serią. Bungie postanowiło rozstać się z wydawcą i pójść na swoje. Przyszłość marki wisiała na włosku.

Halo, Forza i Gearsy mogą trafić na Switcha

Jak powszechnie wiadomo, Microsoft ostatecznie zawiązał 343 Industries, które przejęło pracę nad Halo i dało nam kilka kolejnych odsłon (aktualnie studio pracuje nad Halo Infinite), ocenianych gorzej lub lepiej.

Co, jednak gdyby 343 Industries nie powstało? Ciekawe informacje przynosi Bonnie Ross, aktualnie odpowiedzialna za Halo. Zdradza, że Microsoft początkowo rozważał przez chwilę uśmiercenie marki. Jednak ona, jak i inne osoby nie chciały do tego dopuścić. Pierwszą opcją było oddanie marki deweloperowi zewnętrznemu. Wytypowano wtedy ekipę Gearbox, która pomagała przy portowaniu Halo: Combat Evolved na PC.

Z tego pomysłu jednak szybko zrezygnowano, gdyż Ross przygotowała solidny w oczach Microsoftu plan kontynuowania marki wraz z nową ekipą, którą szybko zaczęła tworzyć, a którą dzisiaj znamy jako 343 Industries.

Źródło: https://uk.ign.com/articles/2019/02/25/borderlands-developer-was-considered-for-halo-4-ign-unfiltered

Tagi: 343 Industries Gearbox Software halo 4 Microsoft xbox 360