Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.02.2019 12:32
Halo, Forza i Gearsy mogą trafić na Switcha
1839V

Halo, Forza i Gearsy mogą trafić na Switcha

Jeśli plotka o Xbox Game Pass na Switchu wydała wam się absurdalna, to mamy coś większego kalibru. Trzy serie Microsoftu - Halo, Forza i Gearsy na konsoli Nintendo.

Serwis JeuxVideo, który postanowił wypuścić nową plotkę o specyfikacji Xboksów nowej generacji, przeprowadził także dwumiesięczne (jak to nazywają) śledztwo. Postanowiono sprawdzić, jak wyglądać ma rzekome partnerstwo Microsoftu i Nintendo.

Game Pass i Xbox App trafią na Switcha?

Do spotkań między przedstawicielami Microsoftu i Nintendo doszło kilkukrotnie, efektem czego ma być porozumienie, które pozwoli wejść XBoksowi na Switcha w formie usługi Game Pass (Streaming) oraz wydać parę gier w formie natywnych gier.

Francuski serwis donosi, że pierwsze doczekają się portu Ori and the Will of the Wisps i Cuphead. Na tapecie są także gry Rare, a jako pierwsze ma pojawić się Rare Replay.

W dalszej kolejności na Switchu pojawić mają się największe marki Microsoftu. Mowa tutaj oczywiście o Halo, Forzy i Gearsach. Niestety nie wiadomo czy to będą nowe odsłony, tytuły z poprzedniej generacji czy poboczne projekty (Gears Tactics).

Jakkolwiek plotka niewiarygodnie brzmi, to już od pewnego czasu plotkuje się o sporym wydarzeniu w świecie gier z udziałem Microsoftu. A wejście na inne platformy z częścią swoich gier zdecydowanie takowym wydarzeniem jest.

Źródło: http://www.jeuxvideo.com/news/1006588/xbox-et-nintendo-s-associent-des-jeux-xbox-debarquent-sur-switch.htm

Tagi: forza horizon forza motorsport gears of war halo Microsoft Nintendo Switch xbox one