Paweł Musiolik Paweł Musiolik 22.02.2019 09:40
Game Pass i Xbox App trafią na Switcha?
1507V

Game Pass i Xbox App trafią na Switcha?

Microsoft i Nintendo mają zacieśnić współpracę. Tako rzeczą ostatnie plotki, w których na czele stoi informacja o pojawieniu się Game Passa na Switchu.

Wczoraj wieczorem pojawiła się dosyć zaskakująca (na pierwszy rzut oka), jakoby na Switcha miał trafić Xbox Game Pass wraz z aplikacją Xboksa. O ile początkowe informacje z niszowego kanału na YouTube'ie mogły się wydawać głupie, tak całość została podparta przez GameInformer.

Xbox Game Pass - luty 2019. Nadchodzą nowe gry

Według tychże niepotwierdzonych aktualnie plotek Microsoft mocno zacieśnia współpracę z Nintendo, czego efektem będzie pojawienie się aplikacji Xboksa na Switchu, a także usługi Game Pass, która pozwala po wniesieniu opłaty grać w dostępne tam gry.

Według informatora Game Pass na Switchu powiązany będzie z usługą xCloud. Gry mają być streamowane na sprzęt, co pozwoli na szybkie udostępnienie usługi. Oczywiście by z niej korzystać, wymagany będzie wykup dostępu do Sieci na Switchu.

Co ciekawe, druga plotka w tej sprawie mówi, że na Switcha trafi także Ori and the Will of the Wisps. I nie jako streamowana produkcja, ale jako normalna, przeportowana gra. Za tym mają pójść kolejne, wybrane w ramach umowy produkcje.

Jakkolwiek dziwnie plotka nie brzmi, to w kontekście rywalizacji Microsoftu z Sony, a także planu rozwoju firmy z Redmond ma to sens. Xbox ma być usługą, rozlewającą się na każdy możliwy sprzęt. Nie sprzedane konsole, a aktywne osoby w ekosystemie.

Źródło: https://www.gameinformer.com/2019/02/21/rumor-microsoft-bringing-game-pass-and-published-titles-to-switch

Tagi: micrtosoft Nintendo Xbox Game Pass

Nie przegap