SKLEP
Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 16.02.2019 15:31
Nintendo Switch VR, 2019, plotka
1304V

Ogłoszenie VR dla Nintendo Switch jeszcze w tym roku?

Według Nintendo World Report wielce prawdopodobne jest, że firma ogłosi swój sprzęt VR jeszcze w tym roku. Źródła przekazują, że już w przeciągu kilku najbliższych miesięcy możemy spodziewać się wsparcia dla oprogramowania w kilku tytułach. 

Od lat dyrektorzy Nintendo słynęli z odgradzania się od technologii wirtualnej rzeczywistości. W zeszłym roku, dyrektor Nintendo France, Philippe Lavoue, wyraził swoje wątpliwości dotyczące możliwościami VR dla głównego nurtu gier, zarzucając systemowi liczne braki. Ostatnie informacje pokazują, że nawet japoński gigant może popłynąć z nurtem wirtualnej rzeczywistości. 

Nintendo Direct luty. Zbiór najważniejszych informacji

Chociaż wiadomość dla wielu wyda się zaskakująca, to przeszłość pokazuje, że Nintendo cały czas krąży wokół kontrowersyjnej technologii. Wiemy to za sprawą licznych wycieków i raportów, które ukazywały się w ciągu ostatnich lat.

Już w połowie 2016 roku, Digitimes poinformowało, że premiera Switcha została przesunięta na marzec 2017, aby zapewnić zgodność z technologią VR. W tym samym czasie świat obiegła informacja, jakoby Nintendo miało złożyć wniosek o opatentowanie wyświetlacza z głowicą umożliwiającą umieszczenie w niej najnowszej konsoli. 

W zeszłym roku CNET podał informację, iż w danych Nintendo Switch znajduje się ukryty "tryb VR". Jakby tego było mało, Anime News Network puściło w obieg ogłoszenie dotyczące założenia przedsiębiorstwa "VRM Consortium" przez 13 japońskich firm. Nintendo nie jest oficjalnym członkiem, ale pełni tam rolę obserwatora. Uczestnikami są natomiast takie firmy jak Unity Technologies Japan, Dwango oraz Crypton Future Media. 

Japoński gigant może być zachęcany przewidywaniami dotyczącymi wirtualnej rzeczywistości. Z raportu opublikowanego przez IDC wynika, że wydatki na VR oraz AR wzrosną w bieżącym roku aż o 69%. Potwierdzać się to zdają analitycy z SuperData Research twierdząc, że w 2019 roku Virtual Reality w pełni wejdzie na główną scenę branży gier. 

Źródło: https://www.nintendoworldreport.com/rumor/49747/could-a-vr-related-switch-announcement-be-approaching

Tagi: nintendo switch Nintendo Virtual Reality vr