Paweł Musiolik Paweł Musiolik 13.02.2019 14:07
Battlefield 5 z kooperacją. Aktualizacja 1.09 dostępna
953V

Battlefield 5 z kooperacją. Aktualizacja 1.09 dostępna

Battlefield 5 wraz z dzisiejszą aktualizacją do wersji 1.09 doczekało się wreszcie misji współpracy, które przed premierą obiecało DICE.

Aktualizacja Battlefielda 5 do wersji 1.09 przynosi przede wszystkim tryb kooperacji, który obiecano przed premierą. Siły Połączone, bo tak go nazwano, dostępne będą dla wszystkich i udostępnią na start osiem misji na czterech mapach.

Sprzedaż Battlefielda 5 jest niezadowalająca. EA zawiedzione

Kooperacja dostępna będzie dla maksymalnie czterech osób, choć możemy zadania rozgrywać także samemu. Cytując za oficjalną stroną, misje podzielono na cztery typy:

  • Zabójstwo – waszym zadaniem jest zlikwidowanie oznaczonych żołnierzy wroga. Będziecie stąpać po cienkim lodzie, ponieważ siły wroga, świadome zagrożenia, dołożą wszelkich starań, aby uniemożliwić wam zabicie celów.
  • Likwidacja – pokażcie, co potraficie, i oczyśćcie teren ze wszystkich wrogów. Niezależnie od tego, czy wasza drużyna wejdzie na pełnej mocy, czy niczym ninja poruszać się będzie za osłoną, po wykonaniu zadania lufy waszych karabinów i pistoletów będą rozgrzane do czerwoności.
  • Zniszczenie – w tym trybie Battlefield V, podobnym do Linii Frontu, waszym zadaniem będzie zajęcie punktu przeciwnika i zniszczenie wrogiej artylerii.
  • Kradzież – przelejcie pierwszą krew w wojnie informacyjnej, wykradając ważne dokumenty przeciwnika. Przygotujcie plan ucieczki, ponieważ sprawy mogą przybrać zły obrót, jeśli wróg zauważy kradzież.

Misje kooperacje rozgrywane są na czterech mapach w ich zwykłych wersjach - „Rotterdam”, „Powykręcana stal”, „Hamada” oraz „Arras”.

Poza trybem kooperacji, aktualizacja wnosi także sporo innych zmian i poprawek. Te dotykają TTK i TTD, by oba systemy działały identycznie, niezależnie od fluktuacji połączenia sieciowego. Połatano różne glitche i exploity pozwalające na nabijanie punktów, zmieniono balans broni i mnóstwo zmian i poprawek na mapach.

Pełną listę zmian (do czasu opublikowania polskiego tłumaczenia) znajdziecie w tym miejscu.

Tagi: Battlefield V DICE Electronic Arts PC playstation 4 xbox one

Nie przegap