SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2019 15:45
System Shock 3 OtherSide Starbreeze
609V

System Shock 3 ponownie sprzedany. Starbreeze nie wyda produkcji

Starbreeze tnie koszty i rezygnuje z pierwszego projektu. Szwedzi nie będą promować System Shock 3, ponieważ korporacja nie może pozwolić sobie na zainwestowanie w produkcję większych pieniędzy.

Starbreeze ma ostatnio sporo problemów – Overkill's The Walking Dead nie notuje oczekiwanych rezultatów, policja pojawiła się w studiu, gra zaliczyła kolejne opóźnienie, a w końcu deweloperzy postanowili opowiedzieć o ekspresowej pracy nad oczekiwaną przez wielu produkcja.

Overkill’s The Walking Dead powstało w 1,5 roku. Twórcy wiedzieli, że nie stworzą dobrej gry

Najwidoczniej firma nie może pozwolić sobie na wydawanie dużych pieniędzy na kolejne projekty, więc System Shock 3 został sprzedany do OtherSide Entertainment. Aktualnie nie możemy potwierdzić, czy ta sytuacja wpłynie na datę premiery lub potencjalne platformy jednak jest to „najlepsze rozwiązanie” dla Starbreeze:

„Uważamy, że jest to dla nas najlepsze rozwiązanie, choć smutne, że nie możemy dokończyć projektu OtherSide. System Shock 3 to fantastyczny tytuł opracowany we współpracy z legendą branży Warrenem Spectorem i nie mogę się doczekać premiery.”

Powyższe słowa wypowiedział Mikael Nermark, prezes Starbreeze, który podkreślił, że OtherSide zdecydowało się zwrócić pieniądze zainwestowane przez Szwedów w System Shock 3. W rezultacie musimy teraz zaczekać na nowe informacje dotyczące gry, ale możemy mieć nadzieję, że tytuł wciąż zmierza na trzy platformy.

Jak wiadomo System Shock 3 był pierwotnie zapowiedziany na PC.

Tagi: OtherSide Entertainment Starbreeze AB System Shock 3