Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.12.2018 13:53
Overkill's The Walking Dead zatapia Starbreeze. Dyrektor generalny odchodzi, a studio walczy o przetrwanie
926V

Overkill's The Walking Dead zatapia Starbreeze. Dyrektor generalny odchodzi, a studio walczy o przetrwanie

Overkill's The Walking Dead nie odniosło oczekiwanego sukcesu. Gra jest w zasadzie ogromną porażką, która może sprawić, że Starbreeze ogłosi upadłość. Na dobry początek podziurawiony okręt opuścił dyrektor generalny.

Kapitan statku powinien opuszczać pokład jako ostatni, jednak nie możemy o takiej sytuacji mówić w przypadku dużej firmy, która dosłownie tonie. Andersson Klint od 2013 roku był dyrektorem generalnym Starbreeze, to za jego panowania firma przeszła na model biznesowy „gra-jako-usługa” i zaczęła odnosić ogromne sukcesy finansowe, ale ostatnie decyzje sprawiają, że to on jako pierwszy musiał odejść.

Overkill's The Walking Dead. Szczegóły drugiego sezonu

W ostatnich latach Starbreeze zdecydowało się na ogromną inwestycję – studio nabyło licencję na grę z serii The Walking Dead i pierwsze wyniki Overkill's The Walking Dead są fatalne. Twórcy zdecydowali się na szybkie zaoferowanie znacznie tańszej wersji (zawiera wyłącznie pierwszy sezon zawartości), ale ta sytuacja nie pomoże rozwiązać ogromnych problemów.

„W tej fazie Starbreeze potrzebuje nowego przywództwa i dlatego poprosiliśmy Mikaela Nermarka, by wziął na siebie pełną odpowiedzialność za tę sytuację.”

Powyższe słowa wypowiedział Michael Hjorth – prezes Starbreeze – który podkreśla, że jest to sytuacja przejściowa. Mikael Nermark był zastępcą CEO od 2009 roku, a nawet w latach 2011-2013 miał okazję zasiadać na tym cenionym stołku.

Starbreeze stoi dosłownie nad przepaścią. Firma zgłosiła do Sądu Okręgowego w Sztokholmie wniosek o „odbudowę” – jest to proces ratowania szwedzkich firm zagrożonych niewypłacalnością. Pojawił się już nawet plan obniżenia kosztów, ale ostatnie wyniki Overkill's The Walking Dead pozwalają oczekiwać jeszcze niższych przychodów, więc w styczniu 2019 roku może zabraknąć pieniędzy dla pracowników.

Kolejne miesiące będą niezwykle ważne dla całego Starbreeze.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2018-12-03-starbreeze-facing-insolvency-ceo-steps-down

Tagi: 505 Games Overkill Software overkill's the walking dead

Nie przegap