Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2019 08:33
Sony tłumaczenie E3 2019
6794V

Sony tłumaczy decyzję dotyczącą opuszczenia E3. PlayStation 5 może zostać pokazane w lutym

Japońska korporacja nie zorganizuje wielkiego wydarzenia na E3 2019. Sytuację postanowił wytłumaczyć Shawn Layden, którego słowa nie napawają wielkim optymizmem. Sony wyraźnie potrzebuje nowego show lub liczy na spore zmiany w strukturze Electronic Entertainment Expo.

Sony w ubiegłym roku potwierdziło wiadomość, której raczej nikt się nie spodziewał. Korporacja nie zorganizuje na tegorocznym E3 konferencji i choć mogliśmy sądzić, że jest to „mały skok w bok”, to firma najwyraźniej potrzebuje wydarzenia, które odbędzie się znacznie wcześniej.

PlayStation ponownie zmienia. Jim Ryan wprowadzi Sony w nową generację

Shawn Layden podkreślił, że wiele zmieniło się od czasów, gdy odbyło się pierwsze E3 w 1995 roku. Wtedy to impreza była skierowana wyłącznie do sprzedawców i dziennikarzy. Firmy prezentowały nowe gry i technologie, o których następnie informowała prasa.

E3 odbywa się wciąż w czerwcu i jest to dla Sony zdecydowanie za późna data, by móc przedstawiać swoje plany na kolejne miesiące. W rezultacie firma zamierza skupić się na wydarzeniu zatytułowanym „Destination PlayStation” (25-28 lutego), na którym Japończycy mogą w spokoju pokazywać swoje produkty nadciągające na rynek w następnych miesiącach.

„Teraz mamy imprezę w lutym o nazwie Destination PlayStation, na której wszyscy sprzedawcy detaliczni i partnerzy third-party usłyszą naszą historię na rok. Oni zdecydują o zakupach w lutym. W czerwcu jest już za późno na dyskusję dotyczącą świąt z detalistami, więc sprzedaż tak naprawdę spadła.”

Problemem dla E3 według Laydena jest również internet oraz możliwość informowania graczy o ważnych wiadomościach dotyczących gier w każdym momencie. Przedstawiciel Sony podkreślił, że impreza w Los Angeles stała się również miejscem, na którym fani liczą na mocne zapowiedzi, a nie jest to do końca zgodne z aktualną strategią PlayStation:

„A z naszą decyzją dotyczącą tworzenia mniejszej liczby gier – ale za to większych – przez dłuższy czas, doszliśmy do momentu, w którym czerwiec 2019 roku nie był dla nas dobrym czasem, by mówić o czymś nowym.”

Layden zaznaczył, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby E3 zmieniło się w festiwal podobny do Comic-Conów, na którym ludzie mogliby uczestniczyć w panelach, byłoby to prawdziwe święto gier, a nie moment, by „zrzucić nową bombę”.

Jak widać potwierdzają się plotki, według których Sony zamierza już na początku roku (przed E3!) przedstawić swój plan – to podobno na tym show ma zostać pokazane PlayStation 5, ale prawdopodobnie nie możemy w tym czasie liczyć na ujawnienie konsoli szerokiej publiczności. Jeśli wszystkie przecieki okażą się prawdą, to w lutym PS5 zobaczą sprzedawcy i kolejni deweloperzy (pierwsi już podobno mają dev-kity), a następnie pod koniec roku odbędzie się impreza, na której cały świat zerknie na next-gena.

Warto wspomnieć, że również Sony otwarcie mówi o przejmowaniu nowych zespołów

Źródło: https://www.dualshockers.com/sony-playstation-shawn-layden-e3-2019/

Tagi: e3 2018 e3 2019 Shawn Layden Sony