Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.02.2019 07:00
Jim Ryan PlayStation Sony
3014V

PlayStation ponownie zmienia. Jim Ryan wprowadzi Sony w nową generację

John Kodera nie będzie miał okazji zaprezentować światu PlayStation 5. Sony zdecydowało się na ważną zmianę w swoim gamingowym dziale i nowym prezesem oraz dyrektorem generalnym Sony Interactive Entertainment został Jim Ryan.

John Kodera zasiadł na stołku prezesa w październiku 2017 roku. W tym czasie PlayStation 4 wciąż sprzedawało się niczym ciepłe bułeczki, jednak nie otrzymaliśmy wielu pozytywnych informacji związanych z korporacją.

Tydzień gorących nowości z PS4. Sony reklamuje świeże gry

1 kwietnia 2019 roku Jim Ryan zostanie prezesem i dyrektorem generalnym Sony Interactive Entertainment (SIE) – dotychczas mężczyzna zajmował stołek wiceprezesa. Obecny prezes i CEO John Kodera zajmie się „tworzeniem innowacyjnych doświadczeń użytkowników i dalszym rozwojem obszaru sieci jako wiceprezes”.

W tej sytuacji widzimy bardzo ciekawą zmianę – wiceprezes za prezesa – więc sytuację postanowił wytłumaczyć Kenichiro Yoshida, dyrektor generalny Sony:

„Nasza działalność w zakresie gier i usług sieciowych rozwinęła się w nasz największy biznes jako Grupy Sony, zarówno pod względem sprzedaży, jak i przychodów operacyjnych. Co więcej, nasza działalność w tej dziedzinie ma istotne znaczenie jako siła napędowa naszego rozwoju. Jednocześnie branża ta nieustannie się rozwija i aby pozostać liderem na rynku, musimy stale się poprawiać.”

Yoshida zaznaczył, że podjął tę decyzję po rozmowie z Koderą – Japończyk ma zająć się rozwojem usług sieciowych, ale Ryan posiada odpowiednie doświadczenie, by zapewnić stabilność w całym PlayStation.

Jim Ryan pracuje dla Sony od 1994 roku i od dawna jest członkiem Sony Computer Entertainment Europe – to właśnie on bronił firmę, gdy fani w negatywny sposób odebrali zwiastuny z PGW 2017, wspomniał, że Sony nie udostępnia cross-platformowej rozgrywki, ponieważ opiekuje się graczami oraz w negatywnych słowach wypowiadał się o wstecznej kompatybilności.

Źródło: Sony

Tagi: Jim Ryan john kodera playstation 4 playstation 5 Sony

Nie przegap