Paweł Musiolik Paweł Musiolik 08.02.2019 11:00
Twórcy Warface odchodzą z Cryteka
601V

Twórcy Warface odchodzą z Cryteka

Warface przechodzi pod nowe skrzydła. Choć w tym przypadku trzeba napisać, że to oryginalni twórcy spakowali manatki, zabrali ze sobą grę i odeszli od Cryteka.

Warface to darmowy FPS, który na konsolach próbuje ugruntować swoją pozycję od zeszłego roku. Do tej pory prace nad nim odbywały się wewnątrz Cryteka, które tworzyło grę na zlecenie rosyjskiego potentata - My.com.

Warface pokazuje Battle Royale. Gameplay z niestandardowego trybu

Wczoraj jednak pracownicy, którzy pracowali nad Warface ogłosili na Steamie, że odchodzą z Cryteka, tworzą własne studio - Blackwood Games - i zabierają ze sobą markę Warface, nad którą będą teraz pracować sami, bez wydawcy nad głową.

To była ciężka decyzja, ale czasami potrzeba zmiany by się rozwijać. To bardzo ważne, by rozwijać Warface tak, by projekt spełniał oczekiwania graczy. Zespół deweloperski pozostał nienaruszony, a doświadczenie pozwoli nam pójść do przodu.

Powiedział założyciel studia - Michael Khaimzon.

Z transakcji jest także zadowolony Cevat Yerli z Cryteku, który uważa, że dzięki temu Warface lepiej się rozwinie. Sam Crytek skupia się teraz na tworzeniu własnych marek, więc taki ruch jest im na rękę.

Źródło: https://steamcommunity.com/games/Warface/announcements/detail/1727596629128169095

Tagi: Blackwood Games Crytek Microsoft Studios pc playstation 4 Warface