SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.02.2019 14:32
PlayStation 5 2020 premiera analitycy
12513V

PlayStation 5 ma zadebiutować w przyszłym roku. Sony musi reagować na sprzedaż PlayStation 4

Kolejni analitycy są przekonani, że Sony nie może zwlekać z premierą PlayStation 5. Konsola aktualnej generacji nadal cieszy się dużym zainteresowaniem, jednak nawet w tej sytuacji Japończycy muszą reagować.

PlayStation 4 zbliża się do 100 mln sprzedanych egzemplarzy. Sony informowało ostatnio o kolejnych bardzo dobrych rezultatach konsoli, jednak specjaliści zauważają, że zainteresowanie japońskim urządzeniem maleje.

PlayStation 4 zbliża się do 100 mln. Kapitalne wyniki urządzenia

Jest to oczywiście normalne – w końcu rynek nasycił się już sprzętem – ale zdaniem analityków wydarzenie to ostrzeżenie dla Sony. Sytuację postanowił skomentować Amir Anvarzadeh z Asymmetric Advisors Pte, który sądzi, że premiera PlayStation 5 powinna odbyć się w przyszłym roku:

„Jest więcej minusów, ponieważ uważamy, że spowolnienie sprzedaży w dziale gier prawdopodobnie sygnalizuje premierę PlayStation 5 w przyszłym roku fiskalnym i z tym związane są koszty uruchomienia nowej platformy.”

Wszystkie zespoły SCE Worldwide Studios pracują już nad produkcjami dla nowej generacji, więc prezentacja urządzenia i następnie premiera jest w zasadzie kwestią czasu. Sony nie pojawi się na tegorocznym E3, jednak według przecieków korporacja chce zorganizować specjalne wydarzenie przed imprezą w Los Angeles, na której poznamy wszystkie plany Japończyków.

Warto przypomnieć, że według ostatnich informacji – PlayStation 5 może otrzymać Wsteczną Kompatybilność.

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-to-launch-next-year-owing-to-slowing-ps4-sales-says-analyst

Tagi: Amir Anvarzadeh playstation 4 playstation 5 sony