Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.02.2019 10:09
PS4 wyniki zbliża się do 100 mln
1817V

PlayStation 4 zbliża się do 100 mln. Kapitalne wyniki urządzenia

Sony już wkrótce powinno informować o przekroczeniu przez PlayStation 4 okrągłej liczby 100 mln sprzedanych egzemplarzy. Najnowsze wyniki przedstawione przez korporacje pokazują, że konsola wciąż cieszy się fantastycznym zainteresowaniem.

Sony opublikowało raport finansowy, który potwierdza jedno – gracze wciąż chętnie sięgają po PlayStation 4. W ostatnim kwartale firma wysłała do sklepów 8,1 mln sztuk urządzenia, a jednocześnie nie zmieniono prognoz. Korporacja do końca marca liczy na sprzedaż 17,5 mln pudełek.

PS Plus luty to ostatni miesiąc z grami na PlayStation 3 i PlayStation Vitę

Do 31 grudnia Sony wysłało do sklepów 94,2 mln sztuk PlayStation 4, a jednocześnie gracze nabyli 91,6 mln urządzeń – nie zawsze mamy dostęp do tak dokładnych danych, które prezentują świetne zainteresowanie japońską konsolą.

Opublikowane dokumenty potwierdzają jednocześnie naprawdę świetny okres PlayStation 4 – choć korporacja zarobiła mniej na sprzęcie względem ubiegłego roku, to może pochwalić się znacznie lepszymi rezultatami w przypadku gier (410 mln jenów do 298 mln jenów). Było to oczywiście możliwe dzięki kapitalnym tytułom, które trafiły na PS4.

W trzecim kwartale dział gier wygenerował ponad 790 mln jenów – w ubiegłym roku było to ponad 717 mln jenów. PlayStation Plus do końca ubiegłego roku subskrybowało jednocześnie 36,3 mln graczy – tutaj widzimy systematyczny wzrost zainteresowania.

Jak widać Sony nie musi się specjalnie śpieszyć z ujawnieniem PlayStation 5, ponieważ konsola aktualnej generacji systematycznie notuje świetne rezultaty.

Warto na pewno wspomnieć, że niektórzy próbują różnych sztuczek, by zdobyć konsolę Sony, a PlayStation Humble Bundle nadal oferuje 9 gier za 56 zł.

PlayStation 4 sprzedaż koniec 2018 1

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: PlayStation 4 Sony sprzedaż konsol wyniki sprzedaży