SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2019 19:01
Xbox plany związane z ekskluzywne gry Xbox Game Pass
3368V

Xbox ma systematycznie otrzymywać ekskluzywne gry AAA. Przynajmniej jeden tytuł na 3 miesiące

Microsoft jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w przypadku przejmowania kolejnych zespołów, ponieważ zadanie korporacji jest proste. Gracze mają systematycznie otrzymywać dostęp do dużych tytułów AAA, które jednocześnie będą zasilać katalog Xbox Game Pass.

Amerykanie już w ubiegłym roku znacząco rozbudowali swoje wewnętrzne struktury, a najwidoczniej to dopiero początek. Microsoft potwierdził wielkie plany, które powinny zainteresować klientów Xbox Game Pass. Gracze mogą szykować się na systematyczne zrzuty ciekawych tytułów.

Microsoft planuje uruchomienie Xbox Live na Nintendo Switch. Project xCloud i Xbox Game Pass w kolejce?

Jeden z inwestorów Microsoftu postanowił podzielić się szczegółami ostatniej rozmowy z kierownictwem amerykańskiej korporacji. Głównym celem giganta z Redmond jest publikowanie „co trzy miesiące przynajmniej jednej gry AAA”.

Jak to możliwe? Sytuacja jest bardzo prosta – Microsoft chce jeszcze znacząco rozbudować swoje struktury. W przeciągu roku w rodzinie Phila Spencera mają pojawić się kolejne zespoły, które będą pracować nad rozwijaniem ważnych IP oraz tworzeniem nowych marek.

Plan ma oczywiście podwójne dno, ponieważ wszystkie pozycje zawędrują do Xbox Game Pass w dniach premier, więc subskrybenci mają mieć pewność, że będą systematycznie otrzymywać mocne gry. To właśnie taka koncepcja stałego rozbudowywania XGP ma zachęcić do usługi kolejnych graczy.

To na pewno nie jest plan na 2019 rok, jednak wyraźnie widać, że Microsoft od ubiegłego roku buduje filary, które pozwolą mu stale oferować bardzo interesujące tytuły. Na potwierdzenie tych planów musimy jeszcze zaczekać, ale zbliżające się E3 powinno być wyjątkowo interesujące.

Pierwsze informacje dotyczące przyszłości marki Xbox poznamy na GDC - Microsoft zapowiedział serię ważnych wystąpień.

Tagi: microsoft xbox anaconda Xbox Game Pass xbox one