Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.02.2019 15:06
Xbox Live trafi na Nintendo Switch iOS Android
2687V

Microsoft planuje uruchomienie Xbox Live na Nintendo Switch. Project xCloud i Xbox Game Pass w kolejce?

Amerykanie od wielu lat integrują Xboksa One z komputerami klasy PC, ale najwidoczniej nadszedł czas kolejnej ekspansji. Firma chce zapewnić swoim klientom Xbox Live nawet na innych konsolach oraz smartfonach.

Już w ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy serię informacji dotyczących wystąpień Microsoftu podczas Game Developers Conference 2019. Impreza odbędzie się w dniach 19-22 marca, więc w Sieci pojawiają się konkretniejsze informacje. 

Microsoft na GDC z serią ważnych wystąpień

Podczas „Xbox Live: Growing & Engaging Your Gaming Community Across iOS, Android, Switch, Xbox, and PC” pracownicy Microsoftu przedstawią narzędzia, które pozwolą na bezproblemową integrację Xbox Live z nowymi platformami.

Na papierze może i nie wygląda to specjalnie zachęcająco, jednak korporacja z Redmond stara się zaoferować wszystkim graczom wspólną zabawę, więc uruchomienie Xbox Live na przykładowo Nintendo Switch ma sens.

Zainteresowani będą mogli przykładowo skorzystać z osiągnięć, zerknąć na swoją listę przyjaciół, wysłać wiadomość do znajomych na Xbox One lub Windows 10, sprawdzą wiadomości w klubach, czy też zerkną na swoją historię rozgrywki.

Taka propozycja ma być dostępna na wielu innych platformach – Microsoft wspomina oficjalnie o Nintendo Switchu, urządzeniach z iOS oraz Androidem na pokładzie, a zdaniem korporacji projekt znacznie zwiększy liczbę aktywnych graczy na Xbox Live.

Należy na pewno zaznaczyć, że podstawowa (i może najważniejsza funkcja?) jest już dostępna, ponieważ na Nintendo Switchu można zalogować się na konto z Xboksa One – jest to niezbędne do cross-platformowej rozgrywki w Minecrafta.

Pytanie pozostaje jedno – czy jeśli Xbox Live wyląduje na Nintendo Switch, to Microsoft będzie mógł również wprowadzić Project xCloud na hybrydową konsolę? Dzięki takiej propozycji moglibyśmy zagrać na sprzęcie w wiele gier z przykładowo Xboksa One, PC lub... Nawet skorzystać z katalogu Xbox Game Pass. Nie możemy na pewno zapomnieć, że ideą Project xCloud jest trafienie właśnie na wszystkie sprzęty. Microsoft oficjalnie nie wspomina jeszcze o Nintendo Switchu, jednak może właśnie tak ma wyglądać przyszłość?

Tagi: Microsoft nintendo switch pc xbox live xbox one

Nie przegap