Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.02.2019 09:43
ps plus koniec z ps3 ps vita
5667V

PS Plus luty to ostatni miesiąc z grami na PlayStation 3 i PlayStation Vitę

Sony w ubiegłym roku opublikowało niespodziewaną wiadomość. Firma postanowiła dłużej nie wspierać PlayStation 3 i PlayStation Vity w ofercie PlayStation Plus i za kilka dni pobierzemy ostatnie, darmowe produkcje na starsze konsole japońskiej korporacji.

PlayStation 3 oraz PlayStation Vita mają już swoje lata – ten pierwszy sprzęt debiutował w 2006 roku, a drugi w 2011 roku. Oba urządzenia nie są już wspierane przez Sony, więc firma postanowiła zrezygnować również z wrzucania tytułów z tych urządzeń do PS Plus.

PS Plus luty ze świetnym zestawem gier! Sony zwiększa przestrzeń w chmurze

Od 8 marca oferta PlayStation Plus zostanie zmniejszona, jednak wszystkie wrzucone na listę gry będą dostępne – z tego powodu pamiętajcie o zagwarantowaniu sobie dostępu do między innymi Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Świetny MGS będzie dostępny od przyszłego tygodnia.

Sony wcześniej potwierdziło, że nie zamierza rozszerzać zestawu gier z PlayStation 4, więc wiele na to wskazuje, że przyszłe oferty będą zawierać 2-3 produkcje na aktualną generację. Możemy również liczyć na okazjonalne tytuły przygotowane z myślą o PlayStation VR, ale tutaj oczywiście trzeba wziąć pod uwagę liczbę pozycji.

Warto na pewno wspomnieć, że Sony zaprasza do testowania nowego firmware PlayStation 4, a nadal możemy skorzystać z PlayStation Humble Bundle (9 gier za 56 zł).

Tagi: playstation playstation 4 playstation plus ps plus

Nie przegap