Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.01.2019 15:05
CD Projekt rozwiązanie  sprawy Andrzej Sapkowski
4038V

CD Projekt może nie spełnić żądania Andrzeja Sapkowskiego

Andrzej Sapkowski w ubiegłym roku zażądał od CD Projektu 60 mln złotych i w przeciągu najbliższego miesiąca cała sprawa ma zostać zakończona. Firma podobno nie zapłaci pełnej kwoty, ale zamierza docenić twórczość pisarza.

Twórca uniwersum Wiedźmina dość niespodziewanie wysłał do CD Projektu żądanie zapłaty ogromnej kwoty, jednak od początku firma odpowiedzialna za growe przygody Wiedźmina nie chciała płacić. Prezes CD Projektu w swoim czasie stwierdził, że wezwanie jest bezpodstawne.

Andrzej Sapkowski żąda 60 milionów zł od CD Projekt

Sytuacja jest jednak kłopotliwa dla firmy, która znajduje się na giełdzie i wszystkie ruchy związane z działalnością CD Projektu są sprawdzane przez inwestorów. To prawdopodobnie właśnie z tego powodu CDP zamierza pójść na ugodę z Andrzejem Sapkowskim – taką wiadomość przedstawili informatorzy redakcji „Puls Biznesu”:

„Trwają ustalenia między stronami. Do miesiąca powinna się pojawić informacja, jakie jest rozwiązanie. Jest szansa na ugodę, ale to jeszcze nie jest przesądzone.”

Pisarz podobno nie może liczyć na 60 mln złotych, ale CD Projekt może docenić jego pracę i zaoferować wciąż aktualnie niepotwierdzoną kwotę:

„Może to być forma docenienia twórczości Sapkowskiego. Jego postaci, talentu i potencjału, jeśli chodzi o pomoc spółce w kreowaniu pomysłów”

Redakcja otrzymała wiadomość, że nawet pełnomocnicy Sapkowskiego chcą polubownie zakończyć sprawę, a nawet dobrze będzie, jeśli stosowna umowa zostanie podpisana „po cichu”. Z tym ostatnim może być oczywiście problem, ponieważ CD Projekt musi prezentować wszystkie swoje działania przed inwestorami.

O całej sprawie było głośno pod koniec ubiegłego roku – wtedy to Brandon Sanderson zapowiedział, że może oddać swoje uniwersum CD Projekt RED, a autor uniwersum Metro nazwał Sapkowskiego „niewdzięcznym palantem.”. Dokładne informacje dotyczące relacji CD Projekt – Sapkowski znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: https://innpoland.pl/149905,bedzie-porozumienie-sapkowskiego-z-cd-projektem-warunki-jeszcze-nieznane

Tagi: Andrzej Sapkowski CD Projekt CD Projekt RED żądanie zapłaty