Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.01.2019 13:56
Dauntless na Epic Games Store
2311V

Dauntless tylko na Epic Games Store. Gracze są wściekli

Sympatycy Dauntless nie mogą pogodzić się z decyzją deweloperów. Studio Phoenix Labs postanowiło powierzyć swoją duszę Epic Games i w rezultacie ich najnowszy tytuł zawędruje wyłącznie do sklepu twórców Fortnite.

Epic Games nie żartowało zapowiadając chęć przejmowania kolejnych produkcji, które będą trafiać wyłącznie do ich sklepu. Na liście ekskluzywnych pozycji pojawił się właśnie Dauntless.

Operencia: The Stolen Sun znika ze Steam. Gra trafi na Epic Games Store i Xboksa One

Z tytułem Phoenix Labs pojawi się pewien problem, ponieważ gra nie była wcześniej dostępna na Steam, a deweloperzy po prostu pozwalali włączyć grę bez wykorzystania dodatkowej platformy. Firma zdecydowała się na zmianę i w rezultacie zabawa zostanie przeniesiona na Epic Games Store.

Dauntless aktualnie znajduje się w fazie testów beta na PC, ale już w kwietniu odbędzie się premiera na trzech platformach – autorzy pozwolą biegać za wielkimi bestiami również na PlayStation 4 oraz Xboksach One. Postawienie na technologię Epic Games pozwoli zapewnić bezproblemowe, cross-platformowe zmagania – nawet dla edycji na Nintendo Switcha, która wciąż znajduje się w planach.

Propozycja Pheonix Labs jest dostępna w modelu biznesowym free-2-play, ale autorzy oferują Hunt Passy, dzięki którym gracze mogą zdobywać dodatkowe nagrody. Część fanów zainwestowała w pozycję pieniądze i teraz nie może się pogodzić z przenosinami na platformę Epic Games – oczywiście autorzy zapewnią możliwość przerzucenia swoich postaci.

Warto przypomnieć, że sklep Epic Games wprowadza ostatnio spore zamieszanie – autor książek Metro jest zdegustowany problemami z Metro Exodus, a sytuację postanowiło nawet skomentować THQ Nordic GmbH.

Tagi: Dauntless Epic Games Phoenix Labs