Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.01.2019 11:25
THQ Nordic nie jest za zmianami w Metro Exodus i Epic Games
1842V

THQ Nordic GmbH komentuje ekskluzywność Metro Exodus. Wydawca chce dać graczom wybór

Metro Exodus przez najbliższe 12 miesięcy będzie sprzedawane wyłącznie na jednej platformie PC, jednak ta sytuacja nie została podjęta przez THQ Nordic GmbH. Firma odcięła się od całej sytuacji i zaznaczyła: chce wyboru dla graczy.

THQ Nordic w ubiegłym roku nabyło Koch Media, które zajmuje się wrzuceniem na rynek Metro Exodus, jednak to nie Szwedzi podjęli w tym wypadku ostateczną decyzję. Marka jest własnością Niemców i to oni zawarli ekskluzywną umowę z Epic Games.

Metro Exodus w Polsce. Techland zabiera głos w sprawie wersji na PC

„Decyzja o wydaniu Metro Exodus jako tytułu czasowo ekskluzywnego w Epic Store została podjęta wyłącznie przez Koch Media, które jest właścicielem tego IP. To siostrzana firma THQ Nordic (z Wiednia), przez co nie możemy i nie będziemy komentować tej sprawy. Nie chcemy jednak kategorycznie wykluczać możliwości wydawania naszych produkcji na podobnych zasadach, ale mówiąc tu i teraz chcielibyśmy, by gracze mogli wybierać taką platformę, jaka im się podoba i aby nasz katalog był dostępny w jak największej liczbie sklepów.”

Powyższe oświadczenie pojawiło się na Twitterze THQ Nordic GmbH (jedna z podgrup głównego THQ Nordic AB), które najwidoczniej nie jest przekonane do całej sytuacji. Z jednej strony firma podkreśla, że w przyszłości może zdecydować się na taki ruch, ale z drugiej... Chce wydawać gry na wielu platformach.

Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądała przyszłość, ale gracze nie są zadowoleni z tej decyzji, więc jak widać nawet THQ Nordic postanowiło zabrać głos. Firma pewnie teraz zajmie się dokładnym sprawdzeniem podobnych umów, ponieważ nie brakuje głosów oburzonej społeczności, która chce poczekać rok na Metro Exodus, które w 2020 roku ma trafić na Steam.

Warto podkreślić, że THQ Nordic w ostatnich miesiącach systematycznie skupuje najróżniejsze marki – w bibliotece Szwedów znajduje się między innymi Alone in the Dark, Expeditions, Carmageddon, Outcast, czy też Kingdoms of Amalur.

 

Aktualizacja #1

Otrzymaliśmy oficjalną wiadomość od THQ Nordic - poprzednia informacja została opublikowana przez THQ Nordic GmbH, która jest jedną z podgrup głównego THQ Nordic AB. Natomiast główny oddział firmy popiera decyzję Koch Media.

Źródło: Twitter

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus