Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.01.2019 08:00
Avengers: Koniec gry polska nazwa Avengers: Endgame
9433V

Avengers: Endgame otrzymało polski tytuł. Marvel przedstawił nazwę na zwiastunie

Marvel Polska postanowiło odświeżyć pierwszy zwiastun „Avengers: Endgame”. Nie otrzymaliśmy nowych scen, nie zobaczyliśmy powracających bohaterów, a po prostu poznaliśmy polską nazwę oczekiwanego filmu.

Jeśli śledzicie produkcje z Marvel Cinematic Universe, to mogliście się spodziewać, że „Avengers: Endgame” zostanie przetłumaczone na nasz piękny język. Marvel długo wstrzymywał się z ogłoszeniem nazwy, ale na polskich plakatach pojawi się „Avengers: Koniec gry”.

Star Wars 9 możemy zobaczyć już w tym tygodniu. Zwiastun nowych Gwiezdnych wojen

Marvel zaktualizował tytuł pierwszego zwiastuna, a jednocześnie dorzucił nazwę w opis, więc możemy mieć pewność, że nie jest to przypadek. Pewną ciekawostką jest na pewno pierwszy komentarz pod wspomnianym materiałem – użytkownik Vapid miesiąc temu napisał „Dobrze że tytułu nie tłumaczycie"... Jego wypowiedź zgarnęła ponad 1200 łapek w górę.

Akurat w przypadku „Avengers: Endgame” i „Avengers: Koniec gry” polska nazwa nie brzmi najgorzej, ale nadal nie jestem przekonany, czy jest sens tłumaczyć nazwy jakichkolwiek produkcji. Mimo wszystko tak jak podkreśliłem – Marvel już od dawna zajmuje się tłumaczeniem nazw, więc najwidoczniej ma to dla korporacji sens.

Avengers: Koniec gry” trafi do kin 25 kwietnia – produkcja wchodzi w skład III Fazy Marvel Cinematic Universe i jest to kontynuacja "Avengers: Wojna" bez granic z 2018 roku. Za reżyserię odpowiadają Anthony i Joe Russo.

Michał, dzięki za link!

Źródło: Informacja od czytelnika

Tagi: avengers Avengers: Endgame avengers: koniec gry marvel

Nie przegap