Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.01.2019 12:33
Metro Exodus sprzedaż w Polsce na PC Epic Store Steam
2740V

Metro Exodus w Polsce. Techland zabiera głos w sprawie wersji na PC

Deep Silver nawiązało współpracę z Epic Games i w rezultacie zablokowana została sprzedaż Metro Exodus na Steam. Techland – polski wydawca – postanowił rozwiać wszystkie wątpliwości i przedstawił szczegóły dotyczące rodzimej premiery.

Sytuacja z Metro Exodus jest wyjątkowo zaskakująca. Gra trafi na półki sklepowe 15 lutego, wielu graczy zdecydowało się kupić produkcję na Steam, ale dalsza sprzedaż produkcji została zablokowana.

Zablokowano sprzedaż Metro Exodus na Steam

Jeśli zamierzacie kupić Metro Exodus w Polsce na PC, to w pudełkach znajdziecie kod, który następnie zrealizujecie w Epic Store. Był to w zasadzie pewniak, ale niektórzy gracze wierzyli, że zdecydowanie się na pudełko uchroni ich przed włączaniem platformy twórców Fortnite:

Spartanie!
W związku z ogłoszoną współpracą między Deep Silver i Epic Games pojawiło się wiele pytań o aktywację gry. 
Pragniemy poinformować, że wszystkie zamówienia pudełkowe Metro Exodus na PC - zarówno preorderowe, jak i te dostępne w sklepach od 15 lutego - zawierają klucze aktywacyjne na platformę Epic Store.

Niektórzy klienci nie chcą pogodzić się z tą decyzją, ponieważ sklep Epic Games wciąż nie posiada wielu istotnych funkcji – między innymi profili, sklepu z przedmiotami, recenzji pisanych przez użytkowników, forum, modów, streamingu, czy też opcji dzielenia się kontem.

Mimo wszystko najwidoczniej musimy przygotować się na podobne zagrywki, bo Epic Games ma pieniądze i chętnie inwestuje w pozyskiwanie ekskluzywnych tytułów.

Źródło: Techland

Tagi: 4A Games Deep Silver Metro Exodus polska Techland