Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 27.01.2019 08:44
Fortnite. Epic Games zmieni system lootboksów na bardziej przejrzysty
2483V

Fortnite. Epic Games zmieni system lootboksów na bardziej przejrzysty

W ostatnich kilkunastu miesiącach coraz więcej kontrowersji i problemów budzi temat tak zwanych lootboksów, które w niektórych krajach zaczynają być uznawane za prawdziwy hazard.

Fortnite co prawda nie stosuje lootboksów w popularnym trybie Battle Royale, lecz już w płatnym i kooperacyjnym Ratowaniu świata już tak.

Overwatch. Blizzard obniża cenę gry na komputery PC

Piniaty w formie kolorowych lam można w grze zakupić za prawdziwe pieniądze i przy ich losowaniu nie za bardzo mamy pojęcie co się w nich znajduje - a to coraz częściej zostaje podciągane przez rządy różnych państw pod zagrywki hazardowe.

Z tego też powodu Epic Games zamierza wyprzedzić ewentualne pretensje jakie mogą być kierowane w stronę ich największego hitu i zmienia system lam. Od aktualizacji 7.30 tak zwane V-dolcowe Lamy będą pokazywały nam, co może z nich wypaść jeszcze zanim je nabędziemy - ta jak na poniższym screenie z blogu Fortnite.

Zmianie jednak ulegną wyłącznie płatne piniaty, a ich nazwa zmieni się na "X-Ray Lama". Mini Lamy oraz ich okolicznościowe wersje (np z Mroźnite) dalej będą zagadkowe, albowiem nie da się ich kupić za realną walutę. 

Źródło: https://www.epicgames.com/fortnite/en-US/news/loot-unboxing

Tagi: Epic games Fortnite Gearbox Software

Nie przegap