Grzegorz Cyga Grzegorz Cyga 27.01.2019 14:00
Wiedźmin 3: Dziki Gon najlepiej ocenianą grą przez graczy w historii Metacritic
6773V

Wiedźmin 3: Dziki Gon najlepiej ocenianą grą przez graczy w historii Metacritic

Wiedźmin 3: Dziki Gon nie daje o sobie zapomnieć. Mimo upływu czterech lat gra CD Projekt RED cieszy się ogromną estymą. Świadczy o tym ocena wystawiona przez ludzi na Metacriticu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukazał się 19 maja 2015 roku.  Gra została bardzo ciepło przyjęta zarówno przez krytyków, o czym świadczy fakt, że otrzymała w sumie 800 nagród, z czego 251 to tytuły Gry Roku. To sprawia, że nasz rodzimy Wieśka jest najbardziej nagradzaną grą wideo w historii branży. Jednym słowem - nie ma takiej kategorii, w której Wiedźmin 3: Dziki Gon nie zostałby nagrodzony.

Dyrektor kreatywny Cyberpunk 2077 dołączył do Blizzarda

Okazuje się, że jest... a raczej była. Wiedźmin 3 został najlepiej ocenianą grą przez graczy na portalu Metacritic. Owszem, kiedy tytuł się ukazał, szybko zgarnął 94 punkty na 100 możliwych na bazie recenzji wystawionych przez krytyków, co było jedną z najlepszych ocen w 2015 roku.  

Jednak jak wiadomo oceny recenzentów i graczy nierzadko się mocno różnią, co pokazuje chociażby przykład Battlefielda 5 na PC, który od dziennikarzy otrzymał łączną notę 81 punktów, podczas gdy według społeczności tytuł DICE zasługuje na ocenę 2.9 .

Tym razem takich rozbieżności nie ma i Wiedźmin 3: Dziki Gon może cieszyć się uznaniem  każdej zaangażowanej w świat gier wideo osoby.

 

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED goty MetaCritic pc playstation 4 Wiedźmin 3: Dziki Gon xbox one